Silesion.PL

serwis informacyjny

Nickel Development tworzy sieć resortów. Pierwszy powstanie w nadmorskiej miejscowości Grzybowo

Nickel Development tworzy siec resortow. Pierwszy powstanie w nadmorskiej miejscowosci Grzybowo

Nickel Development tworzy siec resortow. Pierwszy powstanie w nadmorskiej miejscowosci Grzybowo

Powstaje nowa sieć apartamentów wypoczynkowych pod marką Nickel. Nickel Development stworzył autorski koncept resortów nastawionych na holistyczne podejście do wypoczynku i obsługi gości. Pierwszy obiekt sieci powstaje w nadmorskiej miejscowości Grzybowo, gdzie łącznie znajdzie się 216 apartamentów.

Nickel Resort & Spa Grzybowo jest inwestycją dwuetapową. Pierwszy etap przewiduje 147 apartamentów z jedno- i dwupokojowymi rozkładami w zróżnicowanych metrażach, od 18 aż do 56 mkw. Znajdą się one w niskim budynku. Będzie on liczył tylko trzy kondygnacje, co jest rzadkością na polskim wybrzeżu, gdzie nowopowstające obiekty najczęściej są wysokie.

Wybór Grzybowa na lokalizację resortu jest efektem skrupulatnej analizy, a decyzja wynika z bardzo konkretnych przesłanek. Pod względem geograficznym to unikalne miejsce. Charakteryzuje się położeniem w niewielkiej depresji, a wchodząca łagodnym łukiem aż na 800 m w głąb lądu linia brzegowa tworzy Zatokę Grzybowską z wodą cieplejszą od tej w Kołobrzegu średnio o 2 st. Celsjusza. To tworzy swoisty mikroklimat, który został zauważony i doceniony przez poszukujących miejsca wypoczynku już na początku XX w. Grzybowo to także popularne wśród wczasowiczów przedmieście Kołobrzegu z długim odcinkiem publicznej plaży, który przyciąga amatorów kitesurfingu.

Aby dorównać lokalizacji pod względem unikalnego charakteru, firma Nickel Development zaprosiła do współpracy renomowane i wielokrotnie nagradzane pracownie. Projekt architektoniczny stworzył zespół Ultra Architects, a pracami kierował Tomasz Osięgłowski. Z kolei projekt wnętrz jest wyrazem wizji, której kształt nadała Anita Buławska z Q2 Studio. Deweloper już teraz zapowiada, że kolejne obiekty należące do sieci Nickel będą swoim wyglądem nawiązywać do lokalnego, otaczającego je kontekstu przyrodniczego i architektonicznego.

– Wspólnym mianownikiem resortów należących do sieci Nickel będą architektura czerpiąca inspirację z lokalnego otoczenia oraz biofiliczny design, a także holistyczne podejście do gościnności i obsługi klientów. W przypadku inwestycji Nickel Resort & Spa w Grzybowie wyraźne będą nadmorskie akcenty na elewacjach: motyw rybiej łuski oraz balkony inspirowane vintage’owymi koszami plażowymi – tym razem w nowoczesnym wydaniu. Azylem dla mieszkańców będzie strefa, w której odtworzymy wydmę, z autentycznym nadmorskim piaskiem porośniętym rodzimą roślinnością, charakterystyczną dla Pomorza Zachodniego. Wejście roślinności i innych elementów przyrodniczych do wnętrza budynku, zgodnie z zasadami biofilii będzie elementem wyróżniającym nasze obiekty na tle oferty rynkowej – mówi Edyta Kołodziej, dyrektor sprzedaży i marketingu w Nickel Development.

Na szczególną uwagę zasługuje koncept gościnności i holistycznego wypoczynku. Zespół Nickel Development postawił sobie za zadanie stworzyć sprzyjające regeneracji cielesnej i duchowej miejsce z pełną ofertą wypoczynkową, obejmującą strefę spa & wellness, kompleks basenów wewnętrznych oraz liczne wodne atrakcje dla dzieci. Do tego gastronomia: bar oraz restauracja. Wypoczywający aktywnie docenią z pewnością strefę fitness. Przestrzenie sprzyjające wyciszeniu to z kolei lounge, tarasy na dachu, a także strefa wydmowa na patio. Z myślą o biznesie zaprojektowano modułowe sale konferencyjne idealne na wyjazdy firmowe oraz szkolenia i eventy.

Obiektem będzie zarządzać spółka Nickel Hospitality, której jedynym udziałowcem jest Nickel Development. Tym samym Grupa Nickel urośnie o kolejny wyspecjalizowany podmiot, który dołączy do takich uznanych marek jak YouNick Technology Park (pierwszy prywatny park naukowo-technologiczny w Polsce), YouNick Mint (fundusz Venture Capital, który inwestuje w innowacyjne projekty z obszaru farmacji, urządzeń i materiałów medycznych), a także YouNick Design (pracownia realizująca projekty wnętrz oraz wykończenia pod klucz dla inwestorów i klientów indywidualnych).

Firma deklaruje, że będzie ona towarzyszyć inwestorom na każdym etapie projektu, począwszy od budowy resortów, poprzez ich sprzedaż i marketing, a na obsłudze gości kończąc. Dla poznańskiego dewelopera będzie to już kolejna inwestycja nadmorska. Wcześniej budował już w Mielnie i Kołobrzegu.

– Mocno liczymy na to, że stworzymy pod parasolem Nickel Hospitality społeczność inwestorów – pasjonatów kuchni, sportu, animacji, turystyki, kultury i sztuki, dla których komfort i doznania przyszłych gości stoją̨ na pierwszym miejscu – podsumowuje Edyta Kołodziej.
 


O NICKEL Development:

Nickel Development to poznańska firma deweloperska, działająca na rynku od ponad 24 lat. Jest częścią Grupy Nickel, w skład której wchodzą również:

  • – YouNick Technology Park – pierwszy prywatny park naukowo-technologiczny w Polsce, w którym działa ponad 100 firm;
  • – YouNick Mint – fundusz typu Venture Capital inwestujący w innowacyjne projekty z obszarów healthcare (farmacja, urządzenia medyczne, innowacyjne materiały i wyroby medyczne) oraz industry 4.0 (ICT, IoT, RPA i PropTech);
  • – YouNick Design – pracownia projektowa, realizująca projekty wnętrz mieszkań oraz wykończenia pod klucz;

Inwestycje podejmowane przez Nickel Development charakteryzują się świadomym doborem lokalizacji oraz dobrze rozumianym designem – nastawionym na mieszkańców i ich konkretne potrzeby. Nickel Development jest wieloletnim członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD) i sygnatariuszem Kodeksu Dobrych Praktyk PZFD.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024