„Największa Lekcja Ekologii” już 23 kwietnia w Gliwicach. PreZero Polska chce ustanowić Rekord Polski

W środę, 23 kwietnia 2025 roku, Hala PreZero Arena Gliwice zamieni się w największą w kraju klasę szkolną. Wszystko za sprawą wyjątkowej inicjatywy edukacyjnej – „Największa Lekcja Ekologii”, organizowanej przez firmę PreZero Polska w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Łowców Odpadów”. Wydarzenie ma ambitny cel – ustanowić Rekord Polski w liczbie uczestników jednocześnie biorących udział w lekcji ekologicznej.
Rekord z misją – ekologia w centrum uwagi
Głównym założeniem wydarzenia jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień takich jak prawidłowa segregacja odpadów, recykling i Gospodarka Obiegu Zamkniętego (GOZ). PreZero Polska, jako jedna z kluczowych firm zajmujących się gospodarką odpadami, chce nie tylko przekazać wiedzę, ale przede wszystkim zainspirować młode pokolenie do codziennych działań na rzecz planety.
Interaktywna lekcja z nauką i zabawą
Uczestnikami „Największej Lekcji Ekologii” będą uczniowie szkół podstawowych z całej Polski. Na miejscu – w gliwickiej hali – organizatorzy spodziewają się około 600 dzieci, natomiast dzięki transmisji online w wydarzeniu może wziąć udział kilkadziesiąt tysięcy młodych widzów w całym kraju.
Lekcję poprowadzi Krzysztof Poznański, znany popularyzator nauki, edukator i twórca popularnego kanału NaukowoTV. Z pomocą animowanej bajki, prezentacji multimedialnej i przystępnego języka, Poznański przedstawi dzieciom zasady funkcjonowania systemu gospodarki odpadami, recyklingu oraz wpływu działań człowieka na środowisko naturalne.
– Chcemy pokazać, że edukacja ekologiczna może być fascynująca, angażująca i przyjazna dla najmłodszych – mówi Patrycja Sopalska, Dyrektor Komunikacji i Marketingu w PreZero Polska. – Naszym celem jest zaszczepienie w dzieciach nawyków proekologicznych, które będą towarzyszyć im przez całe życie – dodaje.
Nauka poprzez doświadczenie
W drugiej części wydarzenia uczniowie wezmą udział w praktycznych aktywnościach – zadaniach związanych z segregacją odpadów, quizach tematycznych i interaktywnych grach edukacyjnych. Dowiedzą się m.in. jak długo rozkładają się różne odpady, poznają zasady GOZ, a także nauczą się rozpoznawać rodzaje surowców wtórnych. Jednym z ciekawszych elementów programu będzie nauka specjalnie przygotowanej piosenki ekologicznej, której tekst i melodia pomogą dzieciom lepiej zapamiętać kluczowe treści.
Upominki i materiały edukacyjne
Każde dziecko biorące udział w wydarzeniu – zarówno na miejscu, jak i online – otrzyma materiały edukacyjne: kolorowe książeczki z naklejkami, zakładki do książek czy plany lekcji z systemem segregacji odpadów. To nie tylko przydatne gadżety, ale też sposób na utrwalenie zdobytej wiedzy i zachęcenie do rozmowy o ekologii w domu, z rodziną.
Jak dołączyć do wydarzenia?
Udział w „Największej Lekcji Ekologii” jest bezpłatny. Aby dołączyć do wydarzenia online, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej programu edukacyjnego:
👉 www.lowcyodpadow.pl
Zgłoszone szkoły otrzymają komplet informacji niezbędnych do przygotowania się do wydarzenia – instrukcje, materiały edukacyjne oraz link do transmisji na żywo.
Ekologia zaczyna się w szkole
Inicjatywa PreZero Polska to znakomity przykład na to, jak można łączyć naukę z zabawą, edukację z emocjami, a przy okazji budować świadomość ekologiczną u najmłodszych. W dobie kryzysu klimatycznego, problemów z odpadami i konieczności transformacji gospodarki w stronę bardziej zrównoważoną – edukacja jest kluczem.
„Największa Lekcja Ekologii” to nie tylko próba pobicia rekordu. To symboliczny i praktyczny krok ku lepszej przyszłości. PreZero udowadnia, że wielkie zmiany zaczynają się od najmłodszych – i od jednego kliknięcia „Dołącz”.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Silesion.pl codziennie. Obserwuj Silesion.pl!
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).