Silesion.PL

serwis informacyjny

Na wakacje do biblioteki. Przygody w BiblioForum

Na wakacje do biblioteki. Przygody w BiblioForum

Głośne czytanie na piankowym dywanie, wakacyjne podróże z książką, pocztówki oraz origami i zoo w Biblioforum – to tylko niektóre zachęty jakie na wakacje przygotowali specjaliści z oddziału miejskiej biblioteki znajdującej się w CH FORUM w Gliwicach. Na wakacje w Biblioforum poza dziećmi mile widziane są osoby w każdym wieku.

Książki i ich czytanie to sama przyjemność oraz mnóstwo zdrowia. Czytanie zmienia nasze mózgi. Dzieciom pozwala się niezwykle rozwijać, a starszym osobom pozwala utrzymać i zwiększać sprawność mózgu. Naukowcy twierdzą, że nawet około 20 minut czytania codziennie pozwala dziecku wyrosnąć na mądrego, spokojnego i szczęśliwego człowieka. Na każdym etapie rozwoju dziecka czytanie jest dla niego niezwykle ważne. Początkowo buduje bliskość oraz relacje z rodzicem. Rozwija wyobraźnie, pozwala szybciej poznawać i rozumieć otaczającą rzeczywistość oraz poszerza zasób słownictwa aż o 40 proc.

– Naukowa wiedza o tym jak czytanie wpływa na nasz mózg jest ogólnodostępna dlatego nikogo nie muszę przekonywać, by skorzystał ze świata książek. Czytanie szczególnie ważne jest jednak dla dzieci. Wszyscy wiemy, że maluchom należy czytać. Jednak wielu rodziców nie jest w stanie znaleźć czasu. Z tego powodu w naszym programie znajdują się sesje głośnego czytania dla dzieci do lat 7. Chcemy w te wakacje każdego namówić do zajęć w bibliotece, dlatego sprawdzajcie co dzieje się u nas na stronie internetowej Biblioforum – mówi Alicja Suchańska-Królica, menadżer ds. administracji i marketingu w CH FORUM.

Zaglądanie do biblioteki i korzystanie z jej zasobów jest także lekarstwem na ciągłe napięcia w jakich żyjemy. Badania naukowe przeprowadzone na University of Sussex wskazują, że wystarczy czytać ok. 6 minut dziennie, by obniżyć poziom stresu prawie o 70 proc. Jeśli będziemy sięgać po książki regularnie, wzmocnimy pamięć, a nasz mózg będzie starzał się dużo wolniej. Aby nasze dziecko stało się „pożeraczem książek” i ostatecznie korzystało ze wszystkich zdrowotnych aspektów czytania trzeba dać mu przykład. Dlatego poza zajęciami typowo dla najmłodszych, takich jak czytanie na głos, zapraszamy dorosłych, by wraz z dziećmi uczestniczyli w zajęciach, czytali z nimi i wykonywali prace plastyczne, brali udział w zabawach integracyjnych czy grach memory. Biblioforum ma także program rekomendacji książek dla seniorów wartych do przeczytania w wakacje połączony z rozmowami na temat czytania oraz realizacji różnych pasji przy kawie. Bardzo ciekawe są również dwa programy uruchomione na czas wakacji. Jeden z nich to inspirująca forma zajęć, podczas których dzieci mogą poznać na podstawie lektur różne profesje i zastanowić się nad wyborem przyszłego zawodu, a drugi to niesamowite podróże bez kupowania drogich biletów.

Afrykańskie podróże w Biblioforum to warsztaty dziennikarskie ze skutecznego wyszukiwania informacji. Zajęcia z wykorzystaniem urządzeń All-in-One. Podczas takiego spotkania wykonamy wraz z młodymi czytelnikami mapę roślin i zwierząt afrykańskich oraz stworzymy tematyczną krzyżówkę – mówi Katarzyna Kuc, z działu promocji Miejskiej Biblioteki w Gliwicach.

Biblioforum w Centrum Handlowym FORUM w Gliwicach znajduje się na poziomie +1. Czynne jest codziennie od 9:00 do 20:00. W niedziele handlowe od 12:00 do 20:00. Informacji o warsztatach i tematycznych zajęciach szukajcie tutaj: https://biblioteka.gliwice.pl/filia/biblioforum/

Zapraszamy do przygód w Biblioforum!

O CENTRUM HANDLOWYM FORUM W GLIWICACH

FORUM to centrum handlowo-rozrywkowe o powierzchni handlowej 43.000 m², położone w ścisłym centrum Gliwic. W 2017 r. obiekt przeszedł gruntowną modernizację części wspólnych i pasażu, pojawiły się także nowe ciągi komunikacyjne i rozwiązania funkcjonalne. Wśród około 120 najemców CH FORUM są renomowane marki modowe i z sektora„zdrowie i uroda”, w tym m.in.: C&A, Deichmann, Douglas, Half Price (Grupa CCC), H&M, KappAhl, New Yorker, Reserved, Rossmann, Sephora, SuperPharm. Inne branże także reprezentowane są przez wiodące marki: RTV Euro AGD, Pepco, Empik, Martes Sport, Smyk, TEDi, DUKA, Home&You. Część rozrywkowa CH FORUM to m.in. 13-ekranowe kino Cinema City – jedyny multipleks w Gliwicach, klub fitness Interfit Club, a także Bajkowy Labirynt – Centrum Rozrywki. W strefie restauracyjnej o oryginalnej architekturze i stylistyce najemcy oferują dania różnych kuchni i stylów. Strefa jest przyjazna pupilom i ma wydzielone miejsce dla posiadaczy zwierząt. W centrum pod nazwą Biblioforum działa jedna z nielicznych w Polsce filia miejskiej biblioteki publicznej.

Właścicielem CH FORUM w Gliwicach jest DEKA Immobilien GmbH, azarządcą MVGM – jedna z czołowych w Europie firm w obszarze zarządzania nieruchomościami.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze