Silesion.PL

serwis informacyjny

MZUiM bierze się za remonty kładek i mostów

MZUiM bierze sie za remonty kladek i mostow 01

MZUiM bierze sie za remonty kladek i mostow 01

Zakończyła się budowa nowego mostu nad Rawą w rejonie Uniwersytetu Śląskiego, trwa remont mostu nad Rawą w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino, a Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach szykuje się do następnych inwestycji. Trwa postępowanie przetargowe na modernizacje kolejnych mostów i kładek dla pieszych. Chodzi o 5 tego typu obiektów. 

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach ogłosił przetarg na remont lub całkowitą przebudowę   5 mostów i kładek dla pieszych. To duże postępowanie zakłada modernizację wiaduktu drogowego   w ciągu ul. Ligockiej nad torami PKP, przebudowę mostu i kładek dla pieszych w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino nad ul. Bagienną, rozbiórkę i budowę nowego mostu w ciągu ul. Żelaznej nad Rawą, remont wiaduktu w ciągu ul. Jana Pawła II oraz rozbiórkę i budowę nowego przęsła kładki w ciągu ul. Szopienickiej nad zlikwidowanym torem linii kolejowej.   

Modernizacje mostów i kładek są konieczne ze względu na stan techniczny obiektów. Musimy pamiętać, mają one bezpośredni wpływ na życie i bezpieczeństwo korzystających z nich ludzi, dlatego przykładamy wielką wagę do kondycji wszystkich tego typu obiektów w Katowicach – mówi Piotr Handwerker, dyrektor katowickiego MZUiM.  

Jeszcze w styczniu planowane jest rozstrzygnięcie przetargu 

Firmy zainteresowane wykonaniem modernizacji mają czas na składanie ofert do 12 stycznia. Podmioty będą mogły startować w przetargu samodzielnie lub w konsorcjach, ale będą musiały zgłaszać chęć realizacji zadania w całości na pięć obiektów bez możliwości wyboru np. jednego z wymagających remontu mostów. Po rozstrzygnięciu wykonawcy będą mieli 15 miesięcy na przeprowadzenie i zakończenie prac.    

To nie pierwsze remonty mostów w ostatnim czasie 

Aktualnie MZUiM prowadzi dwa inne podobne zadania modernizacyjne. Właściwie już ukończony i czekający na odbiory jest nowy most nad Rawą w ciągu ul. Bankowej, a prace remontowe trwają na moście nad Rawą w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino. Na obie modernizacje MZUiM do tej pory wydał niemal 5 mln złotych. Nowy most nad Rawą w ciągu ul. Bankowej kosztował około 4 200 000 zł z czego 50% kwoty będzie zrefinansowane z subwencji Funduszu Rezerwy Ogólnej przyznawanej z Ministerstwa Infrastruktury, a most nad Rawą w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino to koszt niemal 747 000 zł.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024