Silesion.PL

serwis informacyjny

Mundial 2034 w 10 państwach Azji?

– Chciałbym ogłosić, że ASEAN będzie pracował nad przedstawieniem wspólnej propozycji zorganizowania mistrzostw świata w piłce nożnej w 2034 roku – powiedział Prayuth Chan-ocha, ale nie ujawnił żadnych szczegółów aplikacji do FIFA.

Birma, Brunei, Kambodża, Filipiny, Indonezja, Laos, Malezja, Singapur, Tajlandia i Wietnam (łączna populacja to 645 milionów ludzi) zadeklarowały chęć do wspólnej organizacji Mistrzost Świata w piłce nożnej. Propozycja (nie zgłoszona jeszcze oficjalnie do FIFA) została ogłoszona na konferencji prasowej kończącej 34. szczyt Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN).

Jedyne dotychczas rozgrywane w Azji mistrzostwa świata w piłce nożnej to te, które zorganizowali Japonia i Korea Południowa w 2002 roku. Katar będzie gospodarzem w 2022 roku

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024