Silesion.PL

serwis informacyjny

mPay podsumowuje majówkę 2024

Majówka już za nami! Dla wielu był to okres wyjazdów, podróży po Polsce, spotkań
z przyjaciółmi lub rodziną. To też, jak zauważyliśmy w ramach naszej aplikacji mPay, czas kiedy aplikacja towarzyszyła Wam dużo częściej niż na co dzień. Kilka naszych funkcjonalności cieszyło się szczególnym zainteresowaniem w czasie długiego weekendu. Dużo częściej korzystaliście z możliwości kupienia biletów kolejowych, biletów komunikacji miejskiej czy biletów dostępu do ZOO, których wzrost zanotowano na poziomie 700% dotychczasowej normy.

Podróże pociągami

Jak podróż po Polsce to najlepiej pociągami! Jest to najbardziej ekologiczne rozwiązanie, które cieszy się ogromnym powodzeniem szczególnie wśród młodych. Aktualnie tym środkiem transportu jesteśmy w stanie dostać się do wielu miejsc w Polsce i za granicą, a komfort podróży jest na wyższym poziomie niż kiedykolwiek. Ułatwieniem w podróży jest także aplikacja mPay, w której można kupić bilety na różne połączenia kolejowe i nie tylko.

W okresie majówki sprzedaż biletów kolejowych w aplikacji wzrosła o 160%, a najczęściej wybieranymi kierunkami były Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Gdynia i Toruń!

Autostrady

W aplikacji mPay jedną z najczęściej wykorzystywanych funkcjonalności jest opłata za przejazd autostradą! I także w czasie majówki cieszyła się ona dużym powodzeniem, a wszystko za sprawą dostępności i łatwości mobilnych rozwiązań.

Wystarczy jednorazowo aktywować usługę płatności w aplikacji. Co więcej, podczas podróży nie będziesz potrzebować ani dostępu do Internetu, ani nawet samego telefonu – bramki zostaną otwarte automatycznie po odczytaniu numeru rejestracyjnego. Co ciekawe, w czasie majówki najwięcej opłat odnotowaliśmy na drodze A4, czyli z i do Katowic.

Poruszanie się po nowym mieście

Podróż do nowego miasta to nie tylko podróż pociągiem, ale także poruszanie się komunikacją po mieście! Aplikacja mPay umożliwia zakup biletów komunikacji miejskiej w 130 miastach w Polsce, a wszystko za sprawą jednego kliknięcia w aplikacji, bez szukania drobnych, bez szukania biletomatów, mając wszystko w telefonie. Z tej funkcji można skorzystać m.in. w Trójmieście, Bydgoszczy, Wrocławiu, Sosnowcu, Rzeszowie i wielu innych miastach.

Z aplikacją mPay możesz kupić bilet o dowolnej porze dnia i nocy, od poniedziałku do niedzieli, również w święta. Od niedawna w aplikacji jest też dostępny planer podróży, który podpowie najkrótszą trasę do miejsca docelowego, odpowiednie połączenie, a na koniec przypomni odpowiednio wcześniej o wyjściu na przystanek.

W majówkę ta funkcja cieszyła się ogromnym powodzeniem, na co mogą wskazywać również spadki w korzystaniu opłat za parkometry w największych miastach w Polsce. We Wrocławiu spadki były na poziomie 10%, w Toruniu 50%, Rzeszowie 35%, Krakowie 15%, a w Gdyni 28%. Weekendowe wyjazdy ewidentnie sprzyjają korzystaniu z komunikacji miejskiej.

Atrakcje dla najmłodszych

700%! O tyle w czasie majówki wzrosła sprzedaż biletów do ZOO w Warszawie i Wrocławiu! Lifehackiem mPaya jest korzystanie z aplikacji, zamiast stać w kolejkach. W weekendy i święta kolejki do ogrodu zoologicznego potrafią mieć kilka kilometrów i zakupienie biletów niekiedy trwa kilka godzin, a dzięki aplikacji w kilka chwil mamy bilety dla całej rodziny, bez kolejek, bez czekania.

Wszystko w jednym miejscu

Jak pokazują statystyki aplikacji, majówka to intensywny czas niezależnie od tego, czy spędzany jest w mieście, czy w podróży. Coraz częściej ludzie decydują się na szukanie szybszych i łatwiejszych alternatyw dla tradycyjnych metod, szczególnie w czasie podróży! Bez względu na miejsce pobytu warto, by towarzyszyła Wam aplikacja, która łączy w sobie kilka przydatnych funkcji.

O mPay

mPay to jedna z najpopularniejszych polskich aplikacji wspierających nowoczesny styl życia. Aplikacja, z której korzysta już 1.5 mln użytkowników umożliwia między innymi cyfrowe płatności w niemal każdej sytuacji. mPay oferuje swoim użytkownikom karty debetowe Visa, dając możliwość płacenia na całym świecie, a także bezpłatne przelewy bezpośrednie dla użytkowników zasilających portmonetki mPay. Ambasadorem marki mPay jest Jakub Błaszczykowski legenda piłki nożnej, a także biznesmen i inwestor.

mPay to także wiodący polski fintech, dostawca rozwiązań i usług z obszaru mobilnych transakcji finansowych dla biznesu, od 2011 r. notowany na rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych. Spółka aktywnie poszerza portfolio usług z zakresu fintech, występując m.in. jako koncesjonowany agent rozliczeniowy z licencją NBP na własny Schemat Płatniczy oraz firma posiadająca status Krajowej Instytucji Płatniczej nadzorowanej przez KNF. Oznacza to, że posiada uprawnienia do prowadzenia rachunków płatniczych dla klientów i wydawania instrumentów płatniczych.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024