MOSiR Katowice organizuje Dyskotekę na lodzie w Murckach
Czy marzyliście o tym, by połączyć taniec z jazdą na łyżwach? Teraz macie okazję spełnić te marzenia! Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Katowicach zaprasza na dyskotekę na lodzie. To idealna propozycja dla miłośników jazdy na łyżwach, którzy uwielbiają bawić się w rytm muzyki. Niezależnie od tego, czy jesteście mistrzami piruetów, czy dopiero stawiacie pierwsze kroki na lodzie, MOSiR Katowice gwarantuje świetną zabawę.
– Już 14 grudnia, w sobotę, zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie na lodowisku Murcki przy ul. Bielskiej 1A. Od godziny 17:00 do 21:30 będzie można nie tylko jeździć na łyżwach, ale także tańczyć na lodzie – zapowiada Daniel Muc, dyrektor MOSiR Katowice – Głównym celem naszej imprezy jest popularyzacja jazdy na łyżwach, zachęcenie do aktywności zimowych i propagowanie zdrowego stylu życia. To także okazja, by rozwijać kreatywność i dobrze się bawić.
Na lodowisku Murcki obowiązuje limit wejść, wynoszący 300 osób. O możliwości udziału decyduje kolejność przybycia. Łyżwy można wypożyczyć za dodatkową opłatą 15 zł. Dla bezpieczeństwa, szczególnie dzieci, rekomendujemy jazdę w kaskach ochronnych, które można wypożyczyć za 10 zł. Pamiętajmy, że na taflę lodowiska można wejść wyłącznie w łyżwach.
– Chcemy, by tego dnia lodowisko wypełniło się zimowo-świąteczną atmosferą. Zachęcamy uczestników do przebrania się w tematyczne kostiumy – dodaje dyrektor Muc – Warto postawić na kreatywność, ale pamiętajmy też o wygodzie podczas jazdy. Najlepsze przebrania zostaną nagrodzone – sześciu zwycięzców otrzyma atrakcyjne upominki. Zgłoszenia przyjmujemy nawet na miejscu w dniu wydarzenia!
Jazda na łyżwach – dlaczego warto?
Jazda na łyżwach to świetny sposób na zimową zabawę, która przynosi frajdę i mnóstwo korzyści dla zdrowia! Ślizganie się po lodzie wymaga precyzji i równowagi, co wzmacnia mięśnie stabilizujące ciało, poprawia postawę i koordynację ruchową. To także doskonałe ćwiczenie aerobowe, które wspiera układ sercowo-naczyniowy, poprawia krążenie krwi i wzmacnia serce. Co więcej, regularna jazda pozwala na spalanie dużej liczby kalorii, a jednocześnie nie obciąża stawów tak bardzo jak bieganie, co czyni ją łagodną i bezpieczną formą ruchu.
Podczas jazdy na łyżwach pracują niemal wszystkie grupy mięśniowe – szczególnie nogi, pośladki i plecy. To kompleksowy trening, który pomaga redukować stres i poprawia samopoczucie. Skupienie na rytmie jazdy i ruchach ciała pozwala oderwać się od codziennych zmartwień.
Jazda na łyżwach to także wspaniała forma rekreacji dostępna dla osób w każdym wieku. To świetny sposób na połączenie ruchu, zabawy i zdrowia. Warto założyć łyżwy, wyjść na lód i poczuć magię tej niezwykłej aktywności!
Ciekawostki o jeździe na łyżwach
A oto kilka interesujących faktów o jeździe na łyżwach, które mogą Was zaskoczyć!
1. Najstarsze łyżwy znaleziono w Skandynawii i były wykonane z kości zwierzęcych. Używano ich już 3000 lat p.n.e.
2. Lód jest śliski, ponieważ na jego powierzchni znajduje się warstwa ruchliwych cząsteczek wody, które zmniejszają tarcie.
3. Podczas jazdy na łyżwach nacisk i tarcie wytwarzają ciepło, które powoduje powstanie cienkiej warstwy wody działającej jak smar.
4. Jazda na łyżwach angażuje niemal wszystkie grupy mięśniowe, co czyni ją kompleksowym treningiem.
5. Ślizganie się po lodzie można porównać do lotu, co według wielu osób daje poczucie wolności i relaksu.
6. Badacze zmierzyli optymalną temperaturę toru łyżwiarskiego. W efekcie ich pracy okazało się, że wynosi ona około -7 stopni.
7. Profesjonalni łyżwiarze szybcy osiągają prędkość nawet 60 km/h.
8. Największe naturalne lodowisko na świecie znajduje się w Kanadzie na Rideau Canal i ma długość 7,8 km.
Zapraszamy na lodowisko Murcki 14 grudnia – cieszcie się zimową magią i świąteczną atmosferą w tanecznych rytmach!
Opracowanie: Katowicka Agencja Wydawnicza
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Silesion.pl codziennie. Obserwuj Silesion.pl!
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).