Silesion.PL

serwis informacyjny

Modernizacja ul. Ułańskiej i ul. Obroki w Katowicach

Remonty drogowe w Katowicach w 2022

Remonty drogowe w Katowicach w 2022

Po licznych wakacyjnych remontach – realizowanych zarówno przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach, jak i wykonawców wyłonionych w przetargach – zakończyły się procedury przetargowe na kolejne remonty dróg.  Przekazano teren wykonawcom, którzy – jeśli tylko warunki atmosferyczne będą sprzyjające – rozpoczną prace już w najbliższy poniedziałek. Tym razem informujemy o remoncie na ulicy Obroki i budowie pełnowymiarowego pasa włączenia ulicy Ułańskiej do Chorzowskiej.

Na ul. Obroki, na odcinku od Wiśniowej do ul. Dulęby, zakres prac obejmować będzie wymianę istniejącej, zniszczonej nawierzchni asfaltobetonowej na nową. Planowany termin realizacji, jeśli warunki atmosferyczna na to pozwolą, to 25 dni. Wykonawcą prac jest wyłoniona w przetargu firma ROMUS z Katowic, a wartość zamówienia wynosi prawie 1,25 mln zł.

Rozpocznie się budowa pasa włączenia ul. Ułańskiej do ul. Chorzowskiej.  Zakres prac obejmować będzie wymianę istniejącej, zniszczonej nawierzchni asfaltobetonowej na nową w ciągu ul. Chorzowskiej oraz wykonania korekty przebiegu ul. Chorzowskiej w celu uzyskania pełnowymiarowego pasa włączenia. Prace prowadzone będą w ciągu dnia pod ruchem z zawężeniem ul. Chorzowskiej do jednego pasa. Jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, roboty zakończą się w ciągu 30 dni. Wykonawcą jest wyłoniona w przetargu firma ROMUS z Katowic, a wartość zamówienia to prawie
800 tys. zł.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024