Silesion.PL

serwis informacyjny

Modernizacja boiska przy ul. Kossak-Szczuckiej w Katowicach

Widok na obecne boisko przy ul. Kossak-Szczuckiej w Katowicach fot. K. Kalkowski

Widok na obecne boisko przy ul. Kossak-Szczuckiej w Katowicach fot. K. Kalkowski

Katowice podpisały umowę z wykonawcą na modernizację boiska wielofunkcyjnego przy ul. Kossak-Szczuckiej. Inwestycję prowadzi Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Katowicach, który za modernizację istniejącego boiska zapłaci ponad 480 tys. zł.

– W Katowicach kładziemy duży nacisk na rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. W ostatnich latach oddaliśmy do użytku mieszkańców trzy miejskie baseny oraz kompleks sportowy przy ul. Asnyka. Remont przeszły też boiska Rapidu, a przy ul. Boya-Żeleńskiego trwa przebudowa kolejnego takiego miejsca do gry w piłkę nożną. Dzięki temu oferujemy mieszkańcom coraz więcej miejsc, do aktywnego wypoczynku, a klubom miejsc do trenowania dzieci i młodzieży – przypomina Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

Do tej pory, istniejące w tym miejscu boisko było terenem zaniedbanym i niefunkcjonalnym. Mieszkańcy zgłaszali potrzebę jego rewitalizacji jako wnioski do Budżetu Obywatelskiego. Prezydent Katowic Marcin Krupa podjął decyzję o modernizacji tego placu siłami MOSiR, który docelowo będzie się nim również opiekował.

– Nowy obiekt został starannie zaprojektowany tak, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń, uwzględniając ograniczenia architektoniczne i przestrzenne. Jest to istotna kwestia mająca znaczący wpływ na rozbudowę infrastruktury sportowej Katowic – podkreśla Daniel Muc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 483 390 zł, a planowany termin jej zakończenia to koniec br. Obecnie boisko posiada nawierzchnię asfaltobetonową o znacznych nierównościach i spękaniach. Zostanie ona w całości rozebrana i zutylizowana. W jej miejsce zostanie położona nawierzchnia sportowa, poliuretanowo-gumowa na podbudowie z betonu jamistego. Nowe boisko będzie wyposażone w dwie bramki do piłki ręcznej, dwa kosze do koszykówki oraz będzie dawało możliwość montażu słupków i siatki do siatkówki. Pozwoli to w pełni korzystać z możliwości terenowych i z całej przygotowanej pod inwestycję infrastruktury. Boisko zostanie ogrodzone wysokim na 8 m piłkochwytem. Wzdłuż boiska znajdzie się chodnik o nawierzchni utwardzonej wraz z małą architekturą – ławkami, stojakami na rowery, koszami na śmieci oraz tablicą z regulaminem obiektu.

– Na przestrzeni 20 lat działania firmy zrealizowaliśmy wiele dużych i mniejszych inwestycji. Jedną z nich jest oddany do użytku w ubiegłym roku kompleks sportowy przy ul. Asnyka. Jestem przekonana, że przyszli użytkownicy tego obiektu przy ul. Kossak-Szczuckiej będą zadowoleni z efektu naszej pracy – mówi Ilona Stańczyk, właścicielka firmy GRETASPORT, z którą podpisano umowę na realizację inwestycji.

Projekt modernizacji boiska przy ul. Kossak-Szczuckiej to kolejny ważny krok w rozwoju sportu i rekreacji w Katowicach, dający mieszkańcom nowe możliwości aktywnego spędzania czasu oraz stwarzający warunki do rozwoju młodych talentów sportowych. – Lokalna społeczność od wielu lat zabiegała o remont boiska przy ulicy Kossak-Szczuckiej. Wyrazem tego był wysoki wynik w głosowaniu na Budżet Obywatelski w zeszłym roku, który oscylował w okolicach 6 tys. głosów. Dzięki staraniom moim i całej lokalnej społeczności oraz decyzji prezydenta Marcina Krupy dziś przystępujemy do budowy wielofunkcyjnego boiska, z którego będą korzystali nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale również uczniowie dwóch pobliskich szkół – powiedział Borys Pronobis, radny miejski i jeden z inicjatorów projektu przebudowy boiska.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023