Silesion.PL

serwis informacyjny

Mistrzynie z Chorzowa spotkają się z reprezentacją Polski

Mlode pilkarki z UKKS Katowice spotkaly sie z reprezentacja Polski Robert lewandowski

8 września spełnią się marzenia zwycięzców XXIII edycji Pucharu Tymbarku. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki czerwcowych finałów spotkają się z piłkarzami reprezentacji Polski. Wśród nich są reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 17 w Chorzowie, które wygrały rozgrywki w kat. U-10 dziewcząt. Młodzi mistrzowie spędzą w Warszawie trzy dni pełne piłkarskich atrakcji w ramach nagrody głównej za wygranie Turnieju. Równolegle, w poniedziałek 4 września, wystartowały zapisy do nowej, XXIV edycji Pucharu Tymbarku.

Wielki finał Pucharu Tymbarku odbył się 16 czerwca na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Na murawie najważniejszego obiektu piłkarskiego w Polsce nie mieli sobie równych chłopcy ze Szkoły Podstawowej Marcina Gortata w Łodzi (kat. U-10 chłopców) i SMS Stali Rzeszów (kat. U-12 chłopców). Wśród dziewcząt najlepsze były reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 17 w Chorzowie (U-10) i Szkoły Podstawowej w Krasnem (U-12).

Młodzi piłkarze i piłkarki dostąpili zaszczytu zagrania na PGE Narodowym jako jedni z nielicznych w Polsce. Oprócz nich ten przywilej mają tylko finaliści Pucharu Polski i piłkarze reprezentacji. Wśród tych drugich jest wielu byłych uczestników Pucharu Tymbarku. W gronie powołanych na najbliższe mecze kadry jest aż 10 byłych uczestników tego turnieju. To między innymi Piotr Zieliński z SSC Napoli, Jakub Kiwior z Arsenalu czy Arkadiusz Milik z Juventusu.

Teraz zwycięzcy XXIII edycji Pucharu Tymbarku spotkają się ponownie w Warszawie i odbiorą Nagrodę Główną za wygraną w Turnieju. Czy 8 września po raz pierwszy spotkają się obecni i przyszli członkowie kadry narodowej?

– To dobra platforma, żeby się wybić. Widzę to po moich zawodnikach. W naszej reprezentacji większość brała udział w Pucharze Tymbarku. Skauci PZPN obserwują każdy mecz, więc warto tu grać – powiedział po rozgrywanym w Warszawie w czerwcu finale ogólnopolskim Marcin Włodarski, selekcjoner reprezentacji Polski chłopców do lat 17, półfinalistów mistrzostw Europy w 2023 roku.

Młodzi piłkarze i piłkarki poznają swoich idoli

Spotkanie zwycięzców Pucharu Tymbarku z piłkarzami reprezentacji Polski to już coroczna tradycja. Rok temu młodzi zawodnicy i zawodniczki poznali kadrowiczów przy okazji meczu Polska – Holandia. Nagroda Główna Pucharu Tymbarku daje w zasadzie jedyną możliwość ekskluzywnego spotkania się z zawodnikami reprezentacji Polski. Dzieci będą mogły zebrać autografy, zrobić sobie zdjęcia i porozmawiać ze swoimi idolami.

Jakich pytań mogą spodziewać się reprezentanci? Dzieci potrafią zaskoczyć celnym spostrzeżeniem, o czym ich starsi „koledzy po fachu” przekonali się już przed rokiem.

Spotkanie z zawodnikami kadry Fernando Santosa to niejedyna atrakcja, która czeka w Warszawie zwycięzców Pucharu Tymbarku. Chłopcy i dziewczęta przyjadą do stolicy już w środę. Tego samego dnia obejrzą trening reprezentacji.

Dzień później na obiektach Legii Warszawa wezmą udział w treningu prowadzonym przez Paulinę Kawalec i Rafała Lasockiego, selekcjonerów reprezentacji dziewcząt i chłopców do lat 15. Wieczorem obejrzą mecz Polska – Wyspy Owcze z trybun PGE Narodowego i wezmą udział w pikniku pod stadionem. Spotkanie z reprezentacją zaplanowano na ostatni dzień wizyty w Warszawie.

Ruszyły zapisy do nowej, XXIV edycji Pucharu Tymbarku

W poniedziałek (4 września) rozpoczęły się zapisy do XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Na stronie www.zpodworkanastadion.pl zgłaszać można zespoły dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12.

Rozgrywki rozpoczną się wiosną przyszłego roku od etapów regionalnych: gminnych i powiatowych, zakończonych finałami wojewódzkimi. Następnie szesnaście najlepszych zespołów (po jednym z każdego województwa) z kategorii U-10 i U-12 chłopców oraz dziewcząt zagra w Warszawie w Finale Ogólnopolskim z Wielkim Finałem na stadionie PGE Narodowym.

Nagrodą Główną w Turnieju jest spotkanie z piłkarzami reprezentacji Polski. Od XXIII edycji turnieju Polski Związek Piłki Nożnej i Tymbark przyznają również nagrody w postaci sprzętu sportowego szesnastu szkołom z największą liczbą zgłoszonych drużyn – po jednej w każdym regionie.

XXIV edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Patronat nad Pucharem objęło również Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Zdrowia.


O Turnieju: Puchar Tymbarku organizowany jest przez PZPN od 24 lat. Od 2007, Sponsorem generalnym Pucharu jest marka Tymbark. Od 2023 r, Puchar Tymbarku i jego uczestnicy są oficjalnym partnerem reprezentacji Polski. Puchar jest jedną z najszybciej rozwijających się inicjatyw Grassroots w Polsce oraz jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Więcej informacji na stronie rozgrywek: www.zpodworkanastadion.pl

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze