Silesion.PL

serwis informacyjny

Mistrzostwa Świata w Judo Weteranów i Kata od 7 września w Krakowie

Mistrzostwa Swiata w Judo Weteranow i Kata od 7 wrzesnia 2022 w Krakowie

Mistrzostwa Swiata w Judo Weteranow i Kata od 7 wrzesnia 2022 w Krakowie

Pozostało kilkanaście dni do początku Mistrzostw Świata w Judo Weteranów i Kata, które już od 7 września w Krakowie. Na starcie stanie ponad 1000 zawodników z całego świata.

Kraków, a dokładnie Tauron Arena, będzie gościł najlepszych zawodników Judo w kategorii Weteranów i w Kata. To pierwsza tego typu impreza w Polsce. Na starcie stanie liczna reprezentacja Polski. Wśród weteranów należy zwrócić uwagę na Krzysztofa Wiłkomirskiego  wielokrotnego medalistę Mistrzostw Świata, Europy i Polski, dwukrotnego olimpijczyka (Ateny, Pekin) a ostatnio dwukrotnego Mistrza Świata Weteranów oraz Krzysztofa Czuprynę, Jacka Gemzę  i Zbigniewa Kaznocha, niedawnych medalistów Mistrzostw Europy w Grecji. Wśród zawodników Kata największe szanse na medale mają Beata Sypniewska i Sebastian Gembalczyk oraz Dawid Kajdy w parze z Bartoszem Machną.

Kalendarz wydarzenia:

  • 7-11.09.2022 – Mistrzostwa Świata Weteranów w Judo
  • 12-14.09.2022 – Mistrzostwa Świata Judo Kata

Parnerami wydarzenia są Ministerstwo Sportu, Miasto Kraków, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, OSHHE, Polska Izba Turystyczna. 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024