Silesion.PL

serwis informacyjny

Mistrz odrabia straty. Historyczne zawody na Podkarpaciu

Mistrz odrabia straty. Historyczne zawody na Podkarpaciu

Mistrz odrabia straty. Historyczne zawody na Podkarpaciu

Wisła Kraków wygrała III turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy i rozpoczęła odrabianie strat po słabszym początku sezonu. Mistrzowie Polski zdobyli komplet punktów w historycznych zawodach w Boguchwale, które zorganizowała Stal Rzeszów.

Biała Gwiazda po sukcesie w Lidze Mistrzów, jakim był awans do finału rozgrywek, w Boguchwale pokazała, że słaba inauguracja sezonu podziałała na nią otrzeźwiająco. Wisła pokonała wszystkich rywali, w tym lidera PZU Amp Futbol Ekstraklasy – Podbeskidzie Kuloodpornych Bielsko-Biała. – Liga Mistrzów była dla nas punktem zwrotnym. Zagraliśmy tam świetny ampfutbol i chcieliśmy przenieść tę formę na krajowe boiska, więc cieszę się, że to się udało – mówi Kamil Grygiel, zdobywca ośmiu bramek w Boguchwale, król strzelców oraz najlepszy zawodnik turnieju.

 W meczu z Podbeskidziem Kuloodpornymi dokładnie podawaliśmy, prowokowaliśmy błędy rywali i wymuszaliśmy luki w ich obronie, a następnie z tego korzystaliśmy. Zbliżyliśmy się tym samym do naszego celu, jakim jest mistrzowo dające powtórny awans do Ligi Mistrzów, w której chcemy zrewanżować się za finałową porażkę z Etimesgutem Ankara – dodał Grygiel, który jest ostatnio w wybornej formie. We wspomnianej Lidze Mistrzów był czołową postacią rozgrywek, dwa tygodnie później został najlepszym graczem Amp Futbol Cup, a teraz potwierdził dyspozycję w Boguchwale.

Rozczarowany opuszcza za to Podkarpacie lider PZU Amp Futbol Ekstraklasy. – Skupialiśmy się na meczu z Wisłą, wydawało się, że wszystko mamy pod kontrolą, ale jeden błąd zburzył nam cały plan – tłumaczy Piotr Mizera. – Nadal jednak naszym jedynym celem jest mistrzostwo Polski – dodaje Paweł Skorka, który w meczu ze Stalą Rzeszów ustrzelił pierwszego w karierze hat-tricka.

Za zwycięzcę turnieju, choć nie zdobyła żadnego punktu, uważać może się również Stal Rzeszów, która zorganizowała znakomity turniej, który przyciągnął na trybuny liczną publiczność dopingującą zawodników. – To dla nas wyjątkowy turniej. W tym sezonie dopiero dołączyliśmy do PZU Amp Futbol Ekstraklasy, więc bardzo chcieliśmy pokazać się przed własną publicznością. Bardzo cieszymy się, że kibice dopisali, jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy nas wspierali i licznie pojawili się na trybunach IzoAreny w Boguchwale – mówi Marcel Zając, ampfutbolista Stali Rzeszów.

Rzeszowski zespół od pierwszego meczu w lidze budzi sympatię kibiców ambitną postawą i ofensywną, jak na beniaminka, grą. – Jesteśmy nową drużyną, która powstała z całkiem nowych zawodników, wszystko jest dla nas nowe i cieszymy się, że widać, iż mnóstwo pracy, którą włożyliśmy, przynosi efekty – tłumaczy Zając.

Teraz ampfutbolistów czeka wakacyjna przerwa. Kolejny turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy odbędzie się 3-4 września w Krakowie.

III turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy 2022

SOBOTA 25 czerwca:

  • Stal Rzeszów – Warta Poznań 0:4
  • Nowe Technologie Różyca – Wisła Kraków 0:8
  • TSP Kuloodporni Bielsko-Biała – Warta Poznań 3:0
  • Stal Rzeszów – Wisła Kraków 0:11
  • TSP Kuloodporni Bielsko-Biała – Nowe Technologie Różyca 2:0

NIEDZIELA 26 czerwca:

  • Warta Poznań – Nowe Technologie Różyca 0:0
  • TSP Kuloodporni Bielsko-Biała – Wisła Kraków 0:2
  • Stal Rzeszów – Nowe Technologie Różyca 0:2
  • Wisła Kraków – Warta Poznań 3:1
  • Stal Rzeszów – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała 0:10

Król Strzelców Turnieju: Kamil Grygiel (Wisła Kraków) – 8 goli
Najlepszy Zawodnik Turnieju: Kamil Grygiel (Wisła Kraków)
Najlepszy Bramkarz Turnieju: Igor Woźniak (Wisła Kraków)

Sponsor Tytularny ligi – PZU.
Rozgrywki dofinansowane są ze środków Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz PFRON.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author