Silesion.PL

serwis informacyjny

Milan Corryn piłkarzem Warty Poznań

Milan Corryn pilkarzem Warty Poznan

Milan Corryn pilkarzem Warty Poznan

22-letni skrzydłowy Milan Corryn, były młodzieżowy reprezentant Belgii został nowym zawodnikiem Warty Poznań. Podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy i przeniósł się do „Zielonych” ze słowackiego klubu AS Trencin.

Milan Corryn jest wychowankiem FCV Dender, z którego w wieku 8 lat przeniósł się do Anderlechtu i występował w jego drużynach młodzieżowych przez 11 lat, m.in. w młodzieżowej Lidze Mistrzów. Nie zadebiutował jednak w pierwszym zespole najbardziej utytułowanego klubu w Belgii i latem 2018 roku odszedł do AS Trencin. Na Słowacji grał przez trzy ostatnie sezony. Wystąpił w 66 meczach tamtejszej ekstraklasy, a 8 kolejnych rozegrał w krajowym pucharze. W sumie zdobył 9 bramek i zanotował 12 asyst.

Milanowi kończył się kontrakt w Trenczynie, więc postanowiliśmy skorzystać z tej okazji i podpisać kontrakt na 2 lata z opcją przedłużenia o rok. Cieszymy się, że Milan zdecydował się na dołączenie do nas, gdyż po odejściu Makany Baku szukaliśmy zawodnika o takim właśnie profilu: mocnego w sytuacjach jeden na jeden, szybkiego, który będzie robił różnicę na warciańskich skrzydłach. Mogę powiedzieć, że Milan był jednym z faworytów do zastąpienia Makany – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań, Robert Graf. – Negocjacje nie były łatwe, ale ostatecznie udało nam się dojść do porozumienia. Zawodnik wcześniej odwiedził Poznań wraz z rodziną, by przekonać się, czy wszystko mu pasuje. Cieszymy się, że jest z nami. Jest młodym, perspektywicznym piłkarzem, byłym reprezentantem młodzieżowym Belgii. Mam nadzieję, że spełni pokładane w nim oczekiwania i da nam odpowiednią jakość na skrzydłach.

W kadrach młodzieżowych Belgii Milan Corryn zaliczył 37 występów i zdobył w nich 4 bramki. Był też kapitanem reprezentacji. W 2016 roku grał na mistrzostwach Europy drużyn do lat 17 w Azerbejdżanie, gdzie Belgowie dotarli do ćwierćfinału.

Miałem oferty z klubów belgijskich, ale podejście Warty do sprawy było wyjątkowo profesjonalne. Dlatego w poprzedni weekend zdecydowałem się przyjechać do Poznania, żeby poznać nieco sam klub i miasto. Urzekło mnie to, że ludzie w klubie są bardzo mili, panuje tu rodzinna atmosfera, a Warta ma wspaniałe tradycje. Wiedziałem już wtedy, że chcę tu zostać – tłumaczy Milan Corryn. – Wiem, że w poprzednim sezonie Wartę dzieliła jedna bramka od Ligi Konferencji. Dlaczego więc nie mielibyśmy powalczyć o europejskie puchary w nowym sezonie? Myślę, że zrobimy wszystko, żeby zrealizować ten cel. Mogę zapewnić, że dam z siebie wszystko, żeby pomóc drużynie w osiąganiu jak najlepszych wyników. Postaram się strzelić tyle goli i mieć tyle asyst, ile się da.

Nowy piłkarz „Zielonych” w kwietniu skończył 22 lata. Ma 180 cm wzrostu, waży 79 kg. Jak sam mówi, jest dość uniwersalnym zawodnikiem. – W drużynach młodzieżowych Anderlechtu zawsze grałem jako ofensywny środkowy pomocnik, ale teraz jestem skrzydłowym i mogę występować zarówno na lewej, jak i prawej stronie. Na wszystkich tych pozycjach czuję się równie dobrze i będę do dyspozycji trenera – podkreśla Belg. – Lubię dryblować, wypracowywać bramki. Myślę, że jestem dość szybkim zawodnikiem i zawsze staram się to wykorzystać na skrzydle, bo lubię błysnąć jakąś indywidualną akcją.

Milan Corryn jest trzecim graczem pozyskanym przez Wartę Poznań przed sezonem 2021/22. Wcześniej kontrakty z „Zielonymi” podpisali bramkarz Jędrzej Grobelny i obrońca Wiktor Pleśnierowicz.

Fot. Klaudia Berda / Warta Poznań

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author