Metinvest uruchamia nową ścianę wydobywczą węgla koksującego w obwodzie donieckim
Spółka Pokrovske Coal – największy producent węgla koksującego na Ukrainie, należący do Grupy Metinvest – uruchomiła ścianę wydobywczą nr 11 w bloku nr 10. Umożliwi ona produkcję prawie 1 mln ton surowca. Przedsiębiorstwo planuje wydobywać z niej do 2,5 tys. ton węgla dziennie. Oczekuje się, że zasoby ściany wystarczą na ponad rok.
Pomimo trudnych warunków górniczych i geologicznych, uruchomiona 21 lutego ściana nr 11 o długości 242 metry, która posiada zasoby 993 tys. ton węgla, jest jednym z najbardziej obiecujących obszarów działalności Pokrovske Coal.
– Terminowe przygotowanie nowej ściany wydobywczej jest pozytywnym wynikiem długiej, ciężkiej pracy każdego pracownika firmy. Jest to ważne wydarzenie dla całego zespołu i przyczynia się do stabilnej, pewnej przyszłości. Ludzie otrzymają pracę i wynagrodzenie, co ma kluczowe znaczenie dla zespołów działających
w regionach pierwszej linii frontu. Ponadto jest to znaczący wkład w utrzymanie zdolności obronnych Ukrainy i uzupełnienie budżetów na wszystkich poziomach – powiedział Andriy Akulich, dyrektor generalny Pokrovske Coal.
Pokrovske Coal składa się z kilku przedsiębiorstw, z których główne to Pokrovske Colliery i Sviato-Varvarynska Beneficiation Factory. Spółki wydobywają i wzbogacają węgiel koksujący oraz sprzedają koncentrat węglowy. Znajdują się one na granicy obwodów dniepropetrowskiego i donieckiego. Pokrovske Coal zarządza ukraińskimi aktywami węglowymi Metinvest.
Od początku 2024 roku przedsiębiorstwa Metinvest na Ukrainie wydobyły około 698 tys. ton węgla,
z czego wyprodukowano prawie 373 tys. ton koncentratu. Do końca bieżącego roku Grupa planuje wydobyć 5,3 mln ton węgla, wyprodukować 2,8 mln ton koncentratu i uruchomić dwie kolejne ściany wydobywcze.
11 zakład wydobycia węgla Pokrovske Coal ma zostać oddany do użytku w 2025 roku.
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).