Silesion.PL

serwis informacyjny

Merkur Sportwetten przejmują Totolotka

WKRÓTCE FANI ZAKŁADÓW SPORTOWYCH W POLSCE BĘDĄ MOGLI ZAWIERAĆ ZAKŁADY SYGNOWANE POPULARNYM SŁOŃCEM MARKI MERKUR.

Merkur Sportwetten GmbH przejmuje działającą od wielu lat na polskim rynku firmę bukmacherską, Totolotek SA. Umowa zakupu udziałów została już zawarta i obie strony oczekują na zgodę UOKiK. Dzięki akwizycji Totolotka, niemiecka firma wejdzie na polski rynek i tym samym rozszerzy swoją działalność w Europie.

– Zakłady bukmacherskie są niezwykle popularne w Polsce i dla wielu miłośników sportu są niezbędnym elementem dobrych rozgrywek. Przejęcie Totolotka jest ważną częścią naszej strategii rozwoju. Otwieramy się na Polskę i dzięki temu zdobywamy kolejny ważny rynek w Europie obok Niemiec, Austrii, Danii i Belgii – tłumaczy Niko Steinkrauß, CEO w Merkur Sportwetten.

Totolotek ma ugruntowaną pozycję na polskim rynku zakładów sportowych od ponad 27 lat i jest jedną z trzech największych firm bukmacherskich w Polsce. Oferuje szeroką ofertę zakładów zarówno w punktach naziemnych, których ma ponad 260 jak i online za pośrednictwem strony internetowej oraz aplikacji mobilnej. Totolotek zatrudnia obecnie 560 pracowników.

– Bardzo cieszymy się, że pozyskaliśmy tak silnego, strategicznego partnera jakim jest Merkur Sportwetten należący do Grupy Gauselmann. Doświadczenie, zaplecze finansowe oraz innowacyjne rozwiązania sprzedaży produktów w punktach naziemnych oraz kanałach online, w tym mobilnym stosowane przez naszego nowego partnera na pewno wpłyną na rozwój Totolotka – dodaje Adam Lamentowicz, prezes zakładów bukmacherskich Totolotek.

Merkur Sportwetten GmbH jako spółka córka grupy Gauselmann z siedzibą w Espelkamp w Niemczech odpowiada za zakłady sportowe oferowane przez koncern zarówno na rynku wewnętrznym jak i międzynarodowym. W ramach Merkur Sportwettten działają takie marki jak XTiP w NiemczechCashpoint w Austrii oraz Danii, a także Betcenter w Belgii. Merkur Sportwetten przejmuje Totolotka od greckiej grupy Intralot, dostawcy zintegrowanych systemów loteryjnych, transakcyjnych i zarządzania zakładami sportowymi, gier dla licencjonowanych organizatorów zakładów wzajemnych i loterii na całym świecie.

– Zgodnie ze strategią Intralotu polegającą na wycofywaniu się z rynków niezwiązanych z kluczową działalnością i koncentrowaniu się na strategicznych rynkach takich jak USA, jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zapewnić dalszy rozwój marki Totolotek w ramach silnej Grupy Gauselmann i jej gałęzi skoncentrowanej stricte na zakładach sportowych na rynku europejskim. W mojej opinii ta transakcja jest korzystna dla wszystkich zaangażowanych stron – Grupy Gauslemann, Totolotka oraz Intralotu. Nie ukrywam, że ten aspekt był dla nas kluczowy przy podejmowaniu decyzji o dokonaniu transakcji – wyjaśnia Andreas Chryssos, dyrektor finansowy w Grupie Intralot, podsumowując przejęcie Totolotka przez Merkur Sportwetten.

  • O Grupie Gauselmann

Grupa Gauselmann została założona w 1957 i ma swoją siedzibę w Espelkamp w Niemczech. Jest to firma rodzinna działająca na całym świecie w sektorze rozrywki. Poza opracowywaniem, produkcją i promocją automatów do gier i systemów zarządzania pieniędzmi, grupa zarządza znaną siecią salonów gier MERKUR Casino, a także działa w obszarze zakładów sportowych, gier online i kasyn. Grupa Gauselmann zatrudnia 13 300 pracowników na całym świecie i osiągnęła obroty w wysokości ponad 3,5 mld euro w roku finansowym 2018.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024