MEON EMS współpracuje z Lechem Poznań.
Producent najnowocześniejszego systemu elektrostymulacji mięśni, MEON EMS rozpoczął współpracę z Lechem Poznań. Jest to pierwsza taka kooperacja w historii polskiej piłki nożnej, a w ramach umowy Kolejorz korzysta z kombinezonów, konektorów systemu MEON EMS, a także specjalnej aplikacji. Wszystko to ma pomóc zawodnikom w powrotach do treningu po kontuzji, a także przy regularnych sesjach indywidualnych wzmacniających siłę oraz wydolność.
O tym, jak ważny jest powrót do pełni formy po przebytej kontuzji, a także jak wielki wpływ ma siła i wydolność w piłce nożnej, nie trzeba nikogo przekonywać. Przed Kolejorzem ważne mecze ligowe oraz pucharowe, dlatego też sztab szkoleniowy Lecha Poznań stara się korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań, by technologia mogła pomóc w jak najlepszym przygotowaniu zawodników do czekających ich wyzwań. Właśnie z tego powodu niebiesko-biali rozpoczęli niedawno współpracę z firmą MEON EMS, która w ramach umowy przekazała graczom specjalne kombinezony, konektory systemu, a także dostęp do aplikacji.
– Jesteśmy dumni z tego, że Lech Poznań obdarzył nas zaufaniem. Tym bardziej, że to pierwsza tego typu współpraca w historii piłki nożnej w Polsce. Na świecie wiele znanych sportowców i klubów (m.in. Real Madryt) korzysta z korzyści treningu z elektrostymulacją. Dlatego jesteśmy pewni, że MEON EMS jako najnowocześniejszy system na rynku idealnie dopełni program treningowy piłkarzy Kolejorza i pomoże zbudować im przewagę nad konkurencją w budowaniu siły, wydolności oraz szybkim powrocie do sprawności po kontuzji – mówi Łukasz Domaradzki, prezes zarządu MEON EMS sp. z o.o.
Korzystanie z EMS jest niezwykle skuteczne. Dzięki elektrostymulacji mięśnie są pobudzane do wysiłku, a jednocześnie stawy oraz kręgosłup nie są obciążone. Specjalnie zaprojektowany kombinezon może być wykorzystywany w rehabilitacji, bo elektrostymulator mięśni w połączeniu z treningiem jest skutecznym i bezpiecznym sposobem na powrót do formy po przebytym urazie. Warto również podkreślić, że wykorzystanie impulsów elektrycznych angażuje nawet do 90% włókien mięśniowych jednocześnie, co pomaga we wzmacnianiu siły i wydolności.
Z nawiązanej współpracy zadowolony jest sztab szkoleniowy Lecha. – Bezpieczny powrót do zdrowia po kontuzji jest dla nas bardzo ważny. Istotne jest również to, aby te urazy nie powtarzały się. Pomocne w tym będzie właśnie korzystanie z EMS. To jednak nie wszystko, ponieważ elektrostymulowanie mięśni korzystnie wpływa też na zawodników, którzy nie mają żadnych kontuzji, a podczas treningu indywidualnego chcą popracować np. nad swoją siłą fizyczną – wyjaśnia Karol Kikut, trener przygotowania motorycznego Kolejorza.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Silesion.pl codziennie. Obserwuj Silesion.pl!
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).