3 grudnia 2021

Silesion.PL

serwis informacyjny

Mecz Polska – Islandia w TVP1 i TVP Sport z milionową widownią

We wtorek, 9 czerwca aż 5 700 000 widzów (MOR – Model Oglądalności Rzeczywistej) i 4 mln widzów (Nielsen Audience Measurement) oglądało mecz towarzyski Polska – Islandia w momencie największej oglądalności w TVP1 i TVP Sport. Także według NAM TVP Sport uzyskał 9 czerwca 2,4% udziałów, najwięcej wśród kanałów sportowych i zakwalifikował się do TOP10 najliczniej oglądanych anten dnia. Najwyższe dzienne udziały 11,5% uzyskała Jedynka.

Już w najbliższy piątek, 11 czerwca rozpoczyna się Euro 2020, a w poniedziałek, 14 czerwca Polacy rozegrają pierwszy mecz w ramach Mistrzostw Europy. Przeciwnikiem Polski będzie Słowacja.

TVP1 zaprasza na inauguracyjny mecz Polaków 14 czerwca już o godz. 17.25. Mecz będzie równolegle transmitowany w TVP Sport, na kanale TVP4K w jakości UHD, w Internecie na stronie tvpsport.pl, w aplikacji mobilnej TVP Sport, aplikacji HbbTV Euro 2020 i w serwisie HbbTV Telewizja Naziemna oraz w aplikacjach Smart TV.

W trakcie mistrzostw antena TVP Sport w całości będzie dedykowana EURO 2020, a mistrzostwa skomentują najlepsi komentatorzy w naszym kraju, z „Trzema Tenorami” na czele: Dariuszem Szpakowskim, Jackiem Laskowskim i Mateuszem Borkiem. Przed mikrofonami zasiądą też: Maciej Iwański, Michał Zawacki, Rafał Wolski i Sławomir Kwiatkowski. Grono ekspertów będzie liczyć ponad 50 nazwisk, wśród których nie zabraknie: Sebastiana Mili, Macieja Szczęsnego, Marcina Żewłakowa, Andrzeja Strejlau czy Roberta Podolińskiego i wielu innych.

Copyright © 2016-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone. | Silesion dla Śląska.