Silesion.PL

serwis informacyjny

Mateusz Stępień z dłuższym kontraktem w Arce Gdynia

Mateusz Stepien z dluzszym kontraktem w Arce Gdynia

Mateusz Stepien z dluzszym kontraktem w Arce Gdynia

Mateusz Stępień podpisał nowy kontrakt z Arką Gdynia. Umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2024 roku i zawiera opcję przedłużenia o kolejne 2 lata.

Pierwsze  kroki w przygodzie z piłką Mateusz stawiał w klubie Orliki Jezierzyce. W wieku 14 lat przeniósł się do Gdyni i zaczął reprezentować żółto-niebieskie barwy. Przeszedł etapy juniorskie (SI, SSA) oraz grę w drugim zespole. Jako zawodnik Arki otrzymywał powołania do juniorskich reprezentacji Polski.

W pierwszym zespole żółto-niebieskich zadebiutował 30 marca 2019 roku w ligowym meczu ze Śląskiem Wrocław. W dniu tego spotkania miał 17 lat i 46 dni, co dawało mu pierwsze miejsce wśród najmłodszych Arkowców debiutujących w Ekstraklasie, do czasu debiutu Patryka Soboczyńskiego.

Do tej pory w I zespole zanotował 27 spotkań, w których zdobył 2 bramki. W tym sezonie jesienią wystąpił w 22 meczach (19 liga i 3 PP) i zanotował w nich 4 asysty (3 liga i 1 PP).

Dotychczasowa  umowa Mateusza obowiązywała do końca sezonu 2022/2023 (wraz z opcją przedłużenia – red.). Bardzo dobra forma młodego zawodnika w rundzie jesiennej aktualnego sezonu, spowodowała rozpoczęcie rozmów nad nowym kontraktem już jakiś czas temu, czego efekt możemy dzisiaj ogłosić. Mateusz to przyszłość Arki, i jesteśmy bardzo zadowoleni z jego rozwoju  na przestrzeni ostatnich miesięcy – powiedział po podpisaniu umowy Michał Kołakowski, prezes Arki Gdynia.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024