Silesion.PL

serwis informacyjny

Mateusz Marzec piłkarzem GKS-u Katowice

Mateusz Marzec pilkarzem GKS u Katowice

Mateusz Marzec pilkarzem GKS u Katowice

GieKSa pozyskała doświadczonego, ofensywnego zawodnika. Mateusz Marzec trafił do GKS-u Katowice na zasadzie transferu definitywnego z Odry Opole. Piłkarz związał się z naszym klubem kontraktem ważnym do 30 czerwca 2025 roku. 28-letni pomocnik swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynał w klubie Małapanew Ozimek.

W 2015 roku trafił do Ruchu Zdzieszowice, a półtora roku później został zawodnikiem Odry Opole, z którą wywalczył awans do 1 ligi. W kolejnych latach reprezentował barwy Olimpii Grudziądz, GKS-u Bełchatów i Podbeskidzia Bielsko-Biała. Z ostatnim klubem w sezonie 2019/20 awansował do Ekstraklasy, w której rozegrał 16 meczów. Po dwóch latach spędzonych w Podbeskidziu wrócił do Opola. W trakcie obecnego sezonu rozegrał dla Odry 16 meczów i strzelił cztery bramki. Wiosnę w Fortuna 1 lidze rozpocznie jako piłkarz GieKSy.

Poszukiwaliśmy zawodnika, który wzmocni rywalizację w ofensywie naszej drużyny. Mateusz ze swoimi umiejętnościami oraz zdobytym doświadczeniem wpisuje się w oczekiwany przez nas profil zawodnika. W ostatnim sezonie był wyróżniającym się ofensywnym pomocnikiem na pierwszoligowych boiskach. Mam nadzieję, że szybko wkomponuje się w nasz zespół i podniesie jego poziom – mówi Robert Góralczyk, dyrektor sekcji piłki nożnej GKS-u Katowice

Decyzja o transferze na pewno nie była łatwa z uwagi na to, że opuściłem rodzinne strony. Uważam jednak, że dołączenie do GKS-u Katowice to dobry krok. To klub, który stawia sobie wysokie cele i chce się cały czas rozwijać. Bardzo się cieszę, że trafiłem do GieKSy i nie mogę się doczekać pierwszego treningu. Znam kilku chłopaków, bo w Podbeskidziu grałem z Rafałem Figlem i Marko Roginiciem, a w Bełchatowie z Michałem Kołodziejskim. Resztę chłopaków także kojarzę, bo rywalizowaliśmy ze sobą na ligowych boiskach – mówi Mateusz Marzec.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024