Silesion.PL

serwis informacyjny

Mateusz Bondarenko zawodnikiem GKS-u Jastrzębie

Nowym zawodnikiem GKS-u Jastrzębie został Mateusz Bondarenko, który przenosi się do jastrzębskiego Klubu na zasadzie transferu definitywnego z Legii Warszawa! Umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2022 roku.

W poprzednim sezonie Bondarenko, występujący na pozycji środkowego obrońcy, który 18 sierpnia świętował 21. urodziny, reprezentował barwy dwóch klubów. Rozpoczął go na wypożyczeniu z Legii do drugoligowej Skry Częstochowa, a zatem jest doskonale znany trenerowi Pawłowi Ścieburze. W rundzie jesiennej rozegrał 18 spotkań, wszystkie w pełnym wymiarze czasowym. Rundę wiosenną spędził z kolei na wypożyczeniu u ligowego rywala z Olsztyna. W Stomilu rozegrał w Fortuna 1 Lidze siedem spotkań, w tym pięć w pełnym wymiarze czasowym, przyczyniając się do utrzymania olsztynian na zapleczu ekstraklasy.

Bondarenko, mierzący 190 centymetrów wzrostu, jest wychowankiem Budowlanych Lubsko, skąd w 2014 roku trafił do Legii Warszawa. W stołecznym klubie występował najpierw w Centralnej Lidze Juniorów, dwukrotnie sięgając po mistrzostwo Polski juniorów starszych, a następnie w trzecioligowych rezerwach, gdzie rozegrał 49 meczów, w których zdobył trzy gole. Na swoim koncie ma także występy w Młodzieżowej Lidze Mistrzów w sezonach 2016/2017 i 2017/2018, gdzie rozegrał 7 spotkań w pełnym wymiarze czasowym, rywalizując m.in. z rówieśnikami z Realu Madryt (i zdobywając przeciwko temu zespołowi gola), Borusii Dortmund czy Ajaksu Amsterdam.

W 2019 roku wystąpił w sześciu spotkaniach reprezentacji Polski U-20, prowadzonej przez trenera Jacka Magierę. Pięć z nich to mecze w ramach Elite Round, w których zdobył gola w meczu przeciwko Szwajcarii, a jeden mecz to spotkanie towarzyskie z Norwegią. Ponadto nowy zawodnik GKS Jastrzębie ma na swoim koncie także występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski do lat 18, 17 i 16.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024