Silesion.PL

serwis informacyjny

Martin Hašek piłkarzem Wisły Płock

Martin Hasek pilkarzem Wisly Plock

Martin Hasek pilkarzem Wisly Plock

Czeski pomocnik związał się z Wisłą Płock kontraktem ważnym do końca tego sezonu. W umowie zawarto także klauzulę o możliwości przedłużenia współpracy.

Martin Hašek urodził się 3 października 1995 roku w Libercu i jest wychowankiem tamtejszego FC Slovan. Szybko trafił jednak do renomowanej akademii AC Sparta Praga. Początkowo nie zdołał się jednak przebić do pierwszej drużyny, w związku z czym był wypożyczany do takich klubów, jak FK Pardubice, FK Viktoria Žižkov, FC Sellier & Bellot Vlašim, czy FC Bohemians Praga 1905.

W barwach tego ostatniego klubu zadebiutował w czeskiej ekstraklasie i w sezonie 2016/2017 spisywał się na tyle dobrze, że zdecydowano się go wykupić. W kolejnej kampanii rozegrał dwadzieścia dziewięć meczów i zdobył w lidze cztery bramki. Spędził tam jeszcze tylko jedno półrocze, gdyż wiosną 2019 roku wrócił do Sparty Praga. Tym razem stał się już podstawowym zawodnikiem tej drużyny, a szczyt formy przypadł na rundę jesienną sezonu 2019/2020, kiedy w szesnastu spotkaniach strzelił w Fortuna Lidze pięć goli i zanotował cztery asysty. Jego przygoda z tym klubem nie zakończyła się jednak pomyślnie, gdyż jego kontrakt został rozwiązany i przez dłuższy czas pozostawał bez klubu. W styczniu 2021 roku podpisał umowę z FC Würzburger Kickers. W niemieckiej 2. Bundeslidze rozegrał trzynaście spotkań. Latem ponownie zmienił pracodawcę.

Padło na drugoligowy turecki Erzurumspor FK, gdzie szybko stał się kluczową postacią, rozgrywając trzydzieści meczów i zdobywając przy tym pięć bramek. Również w tym sezonie miał pewne miejsce w składzie. Po zaliczeniu piętnastu meczów i jednej bramki w styczniu rozwiązał kontrakt. W związku z tym były młodzieżowy reprezentant Czech trafia do Wisły Płock jako wolny zawodnik.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024