Silesion.PL

serwis informacyjny

Marta Zawadzka w zarządzie Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie na kolejną kadencję

Marta Zawadzka w zarzadzie Miedzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie na kolejna kadencje

Marta Zawadzka w zarzadzie Miedzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie na kolejna kadencje

Marta Zawadzka, wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie i prezes Polskiej Hokej Ligi, została wybrana członkiem zarządu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF) na kolejną kadencję. To pierwsza Polka w historii, która będzie pełnić tę funkcję w drugiej kadencji.

Polka w elitarnym gronie

W sobotę, 25 września w Sankt Petersburgu podczas Śródrocznego Kongresu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie wybrano prezydenta oraz zarząd. Nowym prezydentem IIHF został Francuz Luc Tardif. Zastąpił on Szwajcara Rene Fasela, który kierował Związkiem od 1994 roku.

Kandydatura Marty Zawadzkiej zyskała aprobatę delegatów kongresu IIHF. Przedstawicielka Polskiego Związku Hokeja na Lodzie ponownie znalazła się w elitarnym gronie, w 14-osobowym zarządzie światowej federacji. Wcześniej pełniła funkcję członka IIHF w latach 2016-2021. Nowa kadencja trwa do 2026 roku. – Jestem bardzo zadowolona, że będę mogła przez kolejną kadencję pracować w strukturach zarządu IIHF. To ogromne wyróżnienie. Czeka nas wiele nowych wyzwań, gdyż zmiana prezydenta po 27 latach na pewno na to wpłynie. Miałam okazję przez pięć lata zasiadać już w zarządzie i poznać Luca Tardifa. Wiem, że będzie starał się wprowadzać swoją politykę, ale w oparciu o ścisłą współpracę z zarządem – mówiła Marta Zawadzka.

 W obradach w Sankt Petersburgu uczestniczyli również prezes PZHL Mirosław Minkina i wiceprezes Związku Adam Fras.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024