Silesion.PL

serwis informacyjny

Mariusz Pańpuch dyrektorem Akademii „Młoda GieKSa”

Mariusz Panpuch dyrektorem Akademii Mloda GieKS

Mariusz Panpuch dyrektorem Akademii Mloda GieKS

Od 1 lipca obowiązki dyrektora piłkarskiej sekcji chłopców w Akademii „Młoda GieKSa” objął Mariusz Pańpuch.

48-letni szkoleniowiec, absolwent katowickiej AWF, jest trenerem I klasy i dysponuje licencją UEFA A, ukończonym kursem UEFA PRO oraz tytułem trenera-edukatora.

Od 1997 r. związany był z Gwarkiem Zabrze. Jako pierwszy trener doprowadził w 2002 r. Gwarka do Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Jako drugi trener pracował z zespołami, które wywalczyły Mistrzostwo Polski Juniorów Starszych (2003, 2006) oraz Wicemistrzostwo Polski Juniorów Starszych (1999, 2004). Prowadzone przez niego zespoły osiągały także znaczące sukcesy na poziomie wojewódzkim. W gronie piłkarzy, których miał okazję szkolić w Gwarku są m.in. Łukasz Piszczek, Paweł Olkowski, Adam Danch, Tomasz Bandrowski, Mariusz Magiera, Szymon Żurkowski, Bartosz Nowak, czy obecny piłkarz GKS-u Marcin Urynowicz.

Warto podkreślić, że Mariusz Pańpuch pochodzi z Katowic, a w GKS-ie przeszedł drogę od trampkarza do seniora. Choć oficjalnie nie zadebiutował w pierwszym zespole GieKSy, to przez kilka lat, jako zawodnik drugiej drużyny, miał okazję trenować z zespołami legendarnych trenerów Alojzego Łyski, czy Piotra Piekarczyka.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024