Silesion.PL

serwis informacyjny

Marcin Prasoł nie jest już trenerem Górnika Łęczna

Górnik Łęczna SA informuje, że z dniem 25 lutego 2023 roku Marcin Prasoł przestał pełnić funkcję pierwszego trenera Górnika Łęczna. Obowiązujący do 30 czerwca 2023 roku kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron. Wraz z trenerem Prasołem ze sztabu szkoleniowego odejdzie również jego dotychczasowy asystent Seweryn Gancarczyk.

W imieniu zarządu Górnika chciałbym serdecznie podziękować Marcinowi Prasołowi za 10 miesięcy pracy na stanowisku pierwszego trenera. Uznaliśmy jednak wspólnie, że dotychczasowa formuła współpracy się wyczerpała – powiedział prezes Górnika Piotr Sadczuk.

Uprzedzając wszelkie pytania kibiców. Przed nami nie tylko bardzo istotne spotkania w lidze, ale już we wtorek czeka nas ważne dla klubu spotkanie. Do to tego czasu z pewnością przedstawimy Wam nowego szkoleniowca naszego zespołu – dodał Piotr Sadczuk.

W sezonie 2022/23 trener Prasoł prowadził zespół w 24 oficjalnych spotkaniach (21 w Fortuna 1 Lidze, oraz 3 w Fortuna Puchar Polski). Średnia punktów zdobytych na mecz wynosiła 1,05 (5 zwycięstw, 7 remisów, 9 porażek). Górnicy pod jego wodzą awansowali również do ćwierćfinału rozgrywek Pucharu Tysiąca Drużyn.

Marcin Prasoł objął zespół w kwietniu 2022 roku po tym jak rezygnację z funkcji pierwszego trenera złożył Kamil Kiereś. Prowadził on zespół Górnika w 6 spotkaniach PKO BP Ekstraklasy (1 zwycięstwo, 1 remis, 4 porażki), a drużyna ostatecznie uplasowała się na ostatniej 18 pozycji w tabeli spadając do 1 ligi.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze