Silesion.PL

serwis informacyjny

Marcin Prasoł nie jest już trenerem Górnika Łęczna

Marcin Prasol nie jest juz trenerem Gornika Leczna

Marcin Prasol nie jest juz trenerem Gornika Leczna

Górnik Łęczna SA informuje, że z dniem 25 lutego 2023 roku Marcin Prasoł przestał pełnić funkcję pierwszego trenera Górnika Łęczna. Obowiązujący do 30 czerwca 2023 roku kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron. Wraz z trenerem Prasołem ze sztabu szkoleniowego odejdzie również jego dotychczasowy asystent Seweryn Gancarczyk.

W imieniu zarządu Górnika chciałbym serdecznie podziękować Marcinowi Prasołowi za 10 miesięcy pracy na stanowisku pierwszego trenera. Uznaliśmy jednak wspólnie, że dotychczasowa formuła współpracy się wyczerpała – powiedział prezes Górnika Piotr Sadczuk.

Uprzedzając wszelkie pytania kibiców. Przed nami nie tylko bardzo istotne spotkania w lidze, ale już we wtorek czeka nas ważne dla klubu spotkanie. Do to tego czasu z pewnością przedstawimy Wam nowego szkoleniowca naszego zespołu – dodał Piotr Sadczuk.

W sezonie 2022/23 trener Prasoł prowadził zespół w 24 oficjalnych spotkaniach (21 w Fortuna 1 Lidze, oraz 3 w Fortuna Puchar Polski). Średnia punktów zdobytych na mecz wynosiła 1,05 (5 zwycięstw, 7 remisów, 9 porażek). Górnicy pod jego wodzą awansowali również do ćwierćfinału rozgrywek Pucharu Tysiąca Drużyn.

Marcin Prasoł objął zespół w kwietniu 2022 roku po tym jak rezygnację z funkcji pierwszego trenera złożył Kamil Kiereś. Prowadził on zespół Górnika w 6 spotkaniach PKO BP Ekstraklasy (1 zwycięstwo, 1 remis, 4 porażki), a drużyna ostatecznie uplasowała się na ostatniej 18 pozycji w tabeli spadając do 1 ligi.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024