Silesion.PL

serwis informacyjny

Marcin Kania nowym środkowym siatkarskiego GKS-u Katowice

Marcin Kania nowym srodkowym siatkarskiego GKS u Katowice

Marcin Kania nowym srodkowym siatkarskiego GKS u Katowice

Do składu GKS-u Katowice na sezon 2021/22 PlusLigi dołącza środkowy Marcin Kania.​​
Nowy zawodnik siatkarskiej GieKSy przez trzy ostatnie sezony reprezentował barwy Aluronu CMC Warty Zawiercie, do którego trafił po okresie występów w pierszoligowym AZS AGH Kraków. Reprezentując ekipę “Jurajskich  Rycerzy”, Marcin Kania miał okazję występować dwukrotnie w finałach Pucharu Polski oraz w rozgrywkach europejskiego Pucharu CEV, a także zająć na koniec sezonu 2018/19  czwarte miejsce w ligowej klasyfikacji. 

Wychowanek  Wawelu Kraków w swoim ostatnim sezonie występów w PlusLidze zdobył  48 punktów w 20 rozegranych spotkaniach (33 atakiem, 3 zagrywką i  12 blokiem). Marcin Kania sięgał po srebrny medal Młodej Ligi w  sezonie 2014/15 w barwach AKS-u Resovii, ponadto miał okazję  występował w barwach kadry Polski U-23 podczas mistrzostw świata tej kategorii wiekowej w 2017 roku. W tamtych rozgrywkach członkiem sztabu szkoleniowego naszej reprezentacji był obecny drugi trener GieKSy Damian Musiak. 

– Marcin bardzo dobrze wpisuje się  w charakterystykę naszej drużyny. Jest zawodnikiem mającym  doświadczenie w PlusLidze, a ponadto jest waleczny oraz ambitny i z całą pewnością będzie chciał pokazać swoją wartość w GieKSie – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji naszego Klubu Jakub Bochenek.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024