Silesion.PL

serwis informacyjny

Marcin Budkowski managerem sportowym Mateusza Kaprzyka. „Celem jest Le Mans”

Wraz z początkiem sezonu 2024 Marcin Budkowski został ogłoszony managerem Mateusza Kaprzyka.Zarówno Budkowski, jak i Kaprzyk podkreślają wspólny cel, jakim jest docelowy awans do WEC i start w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Mateusz Kaprzyk nie zatrzymuje się na swojej wyścigowej drodze w kierunku Le Mans. 22-letni Polak zyskał właśnie mocnego sojusznika w walce o jak najlepszą przyszłość w motorsporcie, stawiając na Marcina Budkowskiego w roli managera.

Managerski autorytet

Marcin Budkowski to postać doskonale znana miłośnikom Formuły 1. Jako jedyny Polak nie tylko pełnił funkcję szefa departamentu technicznego FIA – w sezonie 2018 został dyrektorem wykonawczym zespołu Renault Sport Formula One Team, ostatecznie przemianowanego na Alpine F1 Team. Pracował w takich zespołach, jak Prost, Ferrari, McLaren, Renault oraz wspomniane Alpine. W ubiegłym sezonie pełnił rolę eksperta Formuły 1 dla serwisu streamingowego Viaplay Polska, równocześnie rozwijając prywatnie szereg projektów związanych z motorsportem.

„W ramach współpracy z Mateuszem moją rolą jako managera jest prowadzenie jego kariery, zarówno pod kątem dokonywanych przez niego wyborów, jak i osiągania jak najlepszych wyników na torze. Chcę wykorzystać swoją sieć kontaktów w świecie motorsportu – w single seaterach, ale też w innych kategoriach, jak wyścigi długodystansowe – żeby otworzyć mu drzwi i zaoferować nowe możliwości. Dla mnie ten rok to szansa na rozszerzenie mojego spektrum działania, wykorzystanie mojego know how i popchnięcie do przodu kariery Mateusza” – podkreśla Marcin Budkowski.

W drodze do Le Mans

„Jestem bardzo zadowolony i cieszę się, że w tym roku będę mógł współpracować z Marcinem i razem z nim budować moją karierę. Jestem przekonany, że nasza współpraca przyniesie wiele korzyści i pozwoli mi jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła. Nie mogę się doczekać startu sezonu” – przyznaje Mateusz Kaprzyk.

Przed Kaprzykiem długa droga, ale meta jest oczywista. Celem Marcina Budkowskiego i Mateusza Kaprzyka jest takie pokierowanie losami Katowiczanina, by docelowo trafił do zespołu, startującego w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA WEC. Celem jest m.in. start w Le Mans – najbardziej prestiżowym 24-godzinnym wyścigu w Europie, będącym częścią kalendarza serii WEC.

MATEUSZ KAPRZYK to kartingowy mistrz Polski w 2017 roku. Młody kierowca zadebiutował w wyścigach samochodowych w 2019 roku, stając na podium już w swoim pierwszym starcie w klasie GT4. Następnie awansował do kategorii LMP3 w międzynarodowym cyklu Ultimate Cup Series. Kierowca z Katowic jako pierwszy polski zawodnik w historii zapunktował w międzynarodowych mistrzostwach Włoch Formuły 4.

W sezonie 2021 Mateusz Kaprzyk został jednym z najmłodszych kierowców występujących w kategorii LMP3 w prestiżowym cyklu European Le Mans Series, rozpoczynając swoją długodystansową przygodę w zespole EuroInternational, a następnie kontynuując ją z polską ekipą Inter Europol Competition. W 2022 roku Kaprzyk ponownie startował z „TurboPiekarzami”, by w 2023 roku przenieść się do brytyjskiego zespołu RLR M Sport.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024