Silesion.PL

serwis informacyjny

Maciej Musiał trenerem Garbarni Kraków

Maciej Musial trenerem Garbarni Krakow

Maciej Musial trenerem Garbarni Krakow

Nowym trenerem pierwszej drużyny Garbarni Kraków został Maciej Musiał, który związał się z Klubem umową obowiązującą do 30 czerwca 2022 roku. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia na kolejny sezon.

Maciej Musiał swoją karierę trenerską rozpoczynał w Górniku Wieliczka w sezonie 2009/2010. Następnie dołączył do Wisły Kraków, gdzie pełnił funkcję asystenta pierwszego trenera. Od sezonu 2012/2013 prowadził drużynę rezerw „Białej Gwiazdy”. Następnie był asystentem Kazimierza Moskala w Wiśle Kraków, Pogoni Szczecin, Sandecji Nowy Sącz, ŁKS-ie Łódź, a ostatnio w Zagłębiu Sosnowiec. Ponadto w 2017 roku piastował funkcję dyrektora sportowego Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków.

– Chciałbym, aby Garbarnia była drużyną, która nie będzie obawiała się grać w piłkę, będzie kontrolowała środkową strefę boiska. Jestem zwolennikiem grania atakiem pozycyjnym, bo uważam, że wtedy rozwój zawodników jest szczególnie wysoki – powiedział w pierwszych słowach po podpisaniu kontraktu trener Maciej Musiał.

źródło: RKS Garbarnia. 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author