Silesion.PL

serwis informacyjny

Maciej Janowski z nowym kontraktem w Betard Sparcie Wrocław

Okno transferowe: kapitan zawsze na pokładzie. To będzie już trzynasty sezon „Magica” w barwach drużyny ze stolicy Dolnego Śląska.

– Trudno nawet sobie wyobrazić, bym miał przekazać kibicom inną informację dotyczącą Maćka. To wspaniały zawodnik i ikona naszego klubu. Jestem dumny, że Betard Sparta ma takiego kapitana. Maciek to wielki sportowiec, niezwykle utalentowany i pracowity, z roku na rok coraz bardziej doświadczony. Myślę, że największe sukcesy, zarówno indywidualne jak i drużynowe, są ciągle przed nim, pomimo, że wielu już teraz może mu pozazdrościć tak bogatego sportowego życiorysu. Mamy jasno wytyczone cele na 2021 rok i wspólnie skupiamy się, by udało się je zrealizować w stu procentach – mówi Andrzej Rusko, prezes WTS.

– Ja też nie wyobrażam sobie w tym momencie innego scenariusza. Wrocław to jest mój dom, a wrocławscy kibice sprawiają, że na olimpijskim czuję się lepiej niż na jakimkolwiek innym stadionie na świecie. Mam nadzieję, że w końcu zrealizujemy tu wspólnie nadrzędny cel, jakim jest Mistrzostwo Polski. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie wrocławska ekipa będzie miała naprawdę dużo sportowych argumentów. Nie mogę doczekać się aż poznamy wszystkie karty w talii – pierwszą już znacie. Do zobaczenia w mieście i na torze! – dodaje Maciej Janowski.

Po dość trudnym sezonie 2019 (podczas ligowego meczu w Grudziądzu Maciej Janowski doznał kontuzji barku, która wykluczyła go na kilka tygodni ze startów, a po powrocie na tor uraz nadal powodował spory dyskomfort podczas jazdy), w 2020 roku kapitan Betard Sparty Wrocław był kolejny raz jednym z filarów drużyny. Łącznie wystartował aż w 94 biegach i zdobył w nich 185 punktów, co dało mu średnią biegową 2.160. Do bogatej kolekcji sukcesów indywidualnych „Magic” dołożył drugie w karierze mistrzostwo Polski, kończąc wrześniowy turniej w Lesznie z kompletem punktów. W indywidualnych mistrzostwach świata na żużlu (syklu SGP) zajął czwarte miejsce, wygrywając między innymi drugie zawody na Stadionie Olimpijskim, czyli 2020 Betard Wrocław FIM Speedway Grand Prix.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024