Silesion.PL

serwis informacyjny

W loterii bierze udział ponad połowa dorosłych Polaków. Wiele z nich gra tylko i wyłącznie z przyzwyczajenia, które jest następstwem dawnej motywacji miedzy innymi: opowiadania znajomych, duża suma za wygraną lub myśl, która przychodzi w naszym życiu nie raz: “A co mi szkodzi zagrać raz“.

Podobno zagranie raz nic nie szkodzi jeżeli ktoś nie wygra w miarę dogodnej sumy według siebie, ponieważ wtedy widzi łatwy zarobek, a kto z nas by nie chciał by wpadło nam do kieszeni kilka groszy praktycznie za nic i wtedy się zaczyna wysyłanie z początku większej ilości losowań, nie kiedy zdarza się jakaś mała nagroda z której się cieszymy i zachęcamy się do tego jeszcze bardziej, ale nikt nie ma aż takiego szczęścia żeby wygrywać co kilka losowań, ale jednak próbuje wmawiając sobie że “Kto nie gra ten nie wygra“, lecz praktycznie żaden z nas nie zwraca uwagi na to że, więcej stracił niż zyskał przez wysyłanie zakładów.

Wiadomo z czasem wysyłamy mniejszą ilość zakładów aż spadnie do 1 dziennie lub na kilka dni dopóki nie zobaczymy większej ilości pieniędzy do wygrania. Uważane jest to za przyjemność codziennego dnia, lecz czy warto!? Czasem może powinniśmy zamiast wysłania zakładu odłożyć te pieniądze do skarbonki, dlatego że jak byśmy zsumowali wszystkie zakłady przez nas wysłane byśmy mieli wtedy o wiele więcej pieniędzy niż suma naszych wygranych. Uwierzcie że po jakimś czasie sami się zdziwicie ile pieniędzy wam się uzbierało i na co możecie sobie przez to pozwolić, a to będzie o wiele przyjemniejsze niż codzienne otrzymywanie papierka i sprawdzanie liczb z nadzieją, że może jednak wam się uda.

Rodzaje loterii Lotto

Najbardziej znana loteria w Polsce. Organizowana przez polski Totalizator Sportowy. Lotto.
Duży Lotek, Multi, Multi, Mini Lotto, Kaskada, Ekstra Pensja. Wielu Polaków marzy o wygranej w Lotto. Duży Lotek to kumulacje od dwóch milionów złotych. Największa wygrana w historii loterii sięgnęła 60 milionów złotych. Losowania Dużego Lotka odbywają się trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki, soboty.
Jeden zakład to wydatek rzędu trzech złotych. Można grać bez plusa a można obstawiać zakłady z plusem.
Różnica w cenie wynosi jeden złoty za zakład. Można obstawiać własne liczby, można grać na chybił trafił.
Można również grać systemem, obstawiając wszystkie możliwe kombinacje liczbowe. Lotto to niemal polska tradycja. Jest to najpopularniejsza gra liczbowa w Polsce. Każdy dorosły Polak przynajmniej raz w życiu grał w gry Lotto. Wyniki losowań transmitowane są w telewizji. Nie tak dawno została wprowadzona Super Szansa, która gwarantuje dodatkowe 2 miliony złotych w przypadku trafionych liczb. Gra z Plusem to wydatek 4 złotych za zakład, gra z Super Szansą, kosztuje 5 zł za zakład. Ponadto Totalizator Sportowy oferuje różnorodne zdrapki w których można wygrać kilkaset tysięcy złotych.
Najstarszą z nich jest zdrapka Lotek ze słoniem.

Zdrapki Lotto

Wiele osób marzy o zmianie dotychczasowego życia. Są na to sposoby, które nie wymagają wielkiej ilości czasu, a niejednokrotnie także dużych nakładów pieniężnych. Bardzo popularne stało się ostatnio odwiedzanie kolektur i próbowanie swojego szczęścia. A niektórzy mają je naprawdę ogromne. Zdarza się bowiem, że kupując zdrapki, można wygrać naprawdę wielkie pieniądze. Takie, które diametralnie zmieniają życie i sprawiają, że zaczyna się wierzyć w lepsze jutro. Nie dziwi zatem fakt, że ich popularność w ostatnich latach bardzo wzrosła.

Ile można wygrać w Multi Multi?

Grą Totalizatora Sportowego o największej różnorodności wysokości wygranych jest bez wątpienia gra, gdzie skreślić możemy różną ilość numerów, a także zawierającą Plusa i różne stawki, czyli Multi Multi.

W wersji podstawowej możemy wytypować od 1 do 10 liczb. Wylosowanych zostanie 20 z 80 numerów. Najniższa wygrana w Multi Multi (w wersji podstawowej) to 2 zł przy konfiguracji trafionych: 4 z 10 lub 9, 3 z 6 lub 7, 2 z 3 lub 4. Najwyższa kwota dla zwycięzcy w Multi Multi to 250 000 zł przy założeniu, że wszystkie 10 liczb zostanie wylosowanych. Duże prawdopodobieństwo wygrania mają również osoby, które trafnie wskażą jedną liczbę (4 zł) lub dwie (16 zł) przy grze jednej lub dwóch liczb w ogóle.

Inaczej przedstawia się sprawa, jeśli gramy z Plusem. Najwyższa suma to 2, 5 miliona złotych, najniższa to 4 zł. Jednocześnie zmienia się proporcja wygranych – do tej pory im więcej liczb wybranych i trafionych, tym wyższe wygrane. Multi Multi z Plusem premiuje bardziej niższy wybór liczb na przykład trafienie 1 przy 1 liczbie wygranej to 88 zł. Jednakże przy wyborze 10 liczb i trafieniu 1 dostaniemy 10 zł, ale już 2 liczb zaledwie 4 zł. Więcej jest też dostępnych wygranych np. za 1 trafienie przy 2 wybranych numerach otrzymamy premię, gdzie w wersji podstawowej Multi Multi było to niemożliwe.

Na pierwszy rzut oka widać, że Multi Multi jest emocjonującą grą, w której mamy całkiem spore szanse na wygraną.

Ile można wygrać w Kaskadzie?

Niektórzy nie dowierzają, że w gry hazardowe cy losowe można faktycznie coś wygrać. I zwykle mają rację, bo dużą rolę ma tutaj rachunek prawdopodobieństwa, a rzadko wszystkie stawki są przeznaczane na wygrane. Nie inaczej jest w Totalizatorze Sportowym, ale istnieje jedna gra, która ma całkiem niezły rachunek ekonomiczny, czyli Kaskada.

Wysyłamy kupon za 2 zł z dwoma losowymi zestawami 12 liczb spośród 24 – czyli de facto obstawiamy połowę możliwości. I tutaj mamy 5 stopni wygranych w grze Kaskada. Najniższe, za 2 zł, to zwrot kosztów i trzeba ustrzelić osiem liczb. Ci którym uda się wytypować, a raczej wylosować, tych numerów dziewięć dostaną już 8 zł. Na dwadzieścia pięć złotych mogą liczyć gracze z poprawnymi 10 liczbami.

Najbardziej lukratywne wygrane są od 11 trafionych liczb – można dostać za taki zestaw aż 1000 złotych. Jednak wszyscy mają chrapkę na najwyższą wygraną 250 000 złotych, a tutaj już trzeba mieć pełny komplet trafień Kaskady. Warto zauważyć, że szanse wygrania najwyższej sumy to już 1: 4, 5, więc naprawdę całkiem spore.

Kaskada to chyba gra Totalizatora Sportowego z najwyższym prawdopodobieństwem wygrania głównej stawki

Ile można wygrać w Keno?

Niektóre gry Totalizatora Sportowego są mniej lub bardziej skomplikowane. Na wyniki prawie wszystkich trzeba czekać kilka godzin albo nawet dni. Praktycznie natychmiastowe sprawdzenie kuponu, oprócz zdrapek, jest tylko w Keno.

O co chodzi? Skreślamy od 1 do 10 liczb z przedziału 1-70, z czego co 5 minut losowanych w Keno jest dwadzieścia liczb. Przy trafieniu wszystkich otrzymamy 200 000 zł przy 10, 50 000 zł przy 9, 10 000 przy 8, 1 500 przy 7 trafionych liczbach i odpowiednio niższe kwoty dalej.

Co jeśli nie poszczęści nam się na 100%? Są przewidziane nagrody dla prawie pełnego zestawu. Gdy typujemy 10 liczb, a trafimy mniej możemy dostać od 2 zł (przy trafionej 5) do 3 000 zł. Podobna zależność istnieje dla pozostałych wariantów.

Minimalne wygrane w Keno przy poszczególnych zakresach to 2 zł (2 z 4, 3 z 6 lub 7, 4 z 8 lub 9 oraz 5 z 10), 2 zł (1 z 1), 4 zł (2 z 3 i 3 z 5) oraz 14 zł (2 z 2). Jednakże nie ma się co smucić przy skreślaniu większej ilości numerów. Jeśli skreślimy 8, 9 lub 10 liczb i nie trafimy absolutnie żadnej to też wygrywamy odpowiednio 2, 2 i 6 zł.

A że losowania Keno są co 5 minut to szanse na wygranie w ciągu dnia też rosną.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author