Silesion.PL

serwis informacyjny

Leszek Bartnicki został nowym prezesem Klubu Piłkarskiego GKS Tychy S.A

Był dziennikarzem i komentatorem sportowym. Następnie otrzymał nominację na dyrektora zarządzającego Chojniczanki Chojnice. W końcu wrócił do rodzinnego miasta i został prezesem Motoru Lublin. Po prawie trzech latach spędzonych na Lubelszczyźnie ponownie będzie pracował w Fortuna 1 Lidze. Dziś rada nadzorcza Klubu Piłkarskiego GKS Tychy S.A. powierzyła Leszkowi Bartnickiemu funkcję prezesa klubu.

W trakcie przygody z Orange Sport i Polsatem Sport miałem okazję skomentować wiele spotkań ekstraklasy oraz pierwszej ligi i zawsze bardzo chętnie przyjeżdżałem na Śląsk. Przy okazji z uznaniem obserwowałem jak zmienia się GKS Tychy i jak “wyrósł” piękny nowy stadion. Z pewnym zaskoczeniem przyjąłem zaproszenie do rozmów i cieszę się z tego, że zdecydowano się mi powierzyć tak interesujący projekt. Praca w tym Klubie jest dla mnie wyróżnieniem, ale również wielkim wyzwaniem. Specyfikę piłki nożnej poznałem z różnych stron. Pracując przy Edukacji 7 będę chciał wykorzystać swoje doświadczenie i wiedzę. Wierzę, że wspólnie możemy osiągnąć wiele sukcesów na każdej płaszczyźnie. Siłą klubu są też wierni i oddani kibice. Chciałbym by jak najczęściej za naszą sprawą, w dni pomeczowe z uśmiechem mogli iść do pracy czy szkoły. Jestem osobą otwartą na Wasze sugestie, uwagi i pomysły, a drzwi mojego gabinetu będą otwarte dla wszystkich, którym na sercu leży dobro Klubumówi Leszek Bartnicki, prezes KP GKS Tychy S.A.

Foto Lukasz Sobala / Press Focus
2019.07.26 Tychy

Nowy sternik tyskiego klubu jest absolwentem ekonomii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, który ukończył w 2006 roku. Pierwsze kroki w dziennikarstwie stawiał w redakcji „Tygodnika Kibica”. Pracował również w nSport, Orange Sport, Piłce Nożnej i Polsacie Sport. W końcu dziennikarstwo zamienił na zarządzanie. Przez pół roku był dyrektorem Chojniczanki Chojnice, a przez ostatnie 31 miesięcy pełnił funkcję prezesa Motoru Lublin.

Leszek Bartnicki w Tychach będzie zarządzał sekcją piłki nożnej. 1 lipca została ona wyodrębniona z Tyski Sport S.A. i obecnie funkcjonuje pod szyldem Klub Piłkarski GKS Tychy S.A. Nowa spółka zarządza piłkarską częścią tyskiego klubu – pierwszym zespołem, drużyną rezerw i wszystkimi grupami młodzieżowymi.

W czwartek prezes Motoru Leszek Bartnicki złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Rada Nadzorcza klubu powołała na jego następcę Pawła Majkę.

Na początku lipca katowicki „Sport” informował, że to tylko kwestia czasu, zanim do pierwszoligowego GKS Tychy trafi Leszek Bartnicki, który miał zostać nowym prezesem tego klubu.

Przypomnijmy, że Bartnicki pracę w Motorze rozpoczął w grudniu 2016 roku. Do lubelskiego trzecioligowca trafił z występującej na zapleczu ekstraklasy Chojniczanki Chojnice, gdzie był dyrektorem zarządzającym.

Pod jego wodzą klub z Lublina najbliżej upragnionego awansu był już na wiosnę 2017 roku. Niestety, wówczas w przedostatniej kolejce rozgrywek Motor przegrał w Radzyniu Podlaskim z tamtejszymi Orlętami Spomlek i ostatecznie musiał się pogodzić tylko z drugim miejscem. A do II ligi awansowała Garbarnia Kraków. Prowadzona zresztą przez obecnego trenera Motoru – Mirosława Hajdę.

Kolejne sezony? Najpierw żółto-biało-niebiescy zakończyli zmagania na drugiej pozycji z dorobkiem 71 punktów. Lepsza okazała się jednak Resovia, która uzbierała 77 „oczek”. W niedawno zakończonych rozgrywkach była za to trzecia lokata za: Stalą Rzeszów i Podhalem Nowy Targ.

źródło: gkstychy.info,dziennikwschodni.pl

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024