Silesion.PL

serwis informacyjny

Lekkoatletyka na wyłączność w Telewizji Polskiej do 2028 roku

tvp sport hd

tvp sport hd

8 czerwca 2021 roku Telewizja Polska i Polski Związek Lekkiej Atletyki podpisały umowę dotyczącą pakietu telewizyjnego krajowych zawodów lekkoatletycznych na lata 2021-2028. TVP będzie miała wyłączność na transmisję najważniejszych polskich wydarzeń „Królowej Sportu”.

W skład pakietu, w każdym roku trwania umowy, będzie wchodzić 13 najważniejszych krajowych wydarzeń lekkoatletycznych, w tym: mistrzostwa Polski (hala i stadion) oraz Miting Janusza Kusocińskiego. W 2021 roku będą to również m.in.: Memoriał Kamili Skolimowskiej, Memoriał Ireny Szewińskiej oraz Memoriał Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego. W ramach umowy TVP będzie miała wyłączność na krajowe zawody lekkoatletyczne. Nabycie licencji do pakietu PZLA uzupełni bardzo bogaty zakres praw Telewizji Polskiej w tej dyscyplinie: mistrzostwa świata w hali i na otwartym stadionie, mistrzostwa Europy w hali i na otwartym stadionie, drużynowe mistrzostwa Europy i pakiet mitingów zagranicznych.

Lekkoatletyka jest bez wątpienia królową sportu. Trzy wielkie imprezy zorganizowane w Polsce w tym roku to kolejny krok w budowaniu Wunderteamu dwudziestego pierwszego wieku, nie tylko sportowo, ale i organizacyjnie. Telewizja Polska jako producent sygnału międzynarodowego jest gwarantem jakości na najwyższym światowym poziomie – zauważa dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski.

Wszystkie zawody krajowe będą transmitowane w TVP Sport, na stronie tvpsport.pl i w aplikacji TVP Sport. Niektóre również na Antenach głównych. Przez 8 lat trwania umowy TVP będzie miała możliwość pokazania ponad 300 godzin premierowego kontentu.

Pierwszą transmisję z krajowego wydarzenia kibice zobaczą w TVP Sport już 20 czerwca. Wtedy na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym odbędzie się 67. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego.Źródło:TVP

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024