Silesion.PL

serwis informacyjny

Legia Warszawa wyrusza na podbój EAFF Champions League.

eaff champions league 2021 tt 1621496132 6132

eaff champions league 2021 tt 1621496132 6132

W minioną środę drużyna Legii Amp Futbol Warszawa wyleciała do tureckiego Gaziantep, gdzie już w najbliższy weekend, w ramach rozgrywek  ampfutbolowej Ligi Mistrzów, powalczy o miano najlepszego klubu Europy.  Aby myśleć o spełnieniu swoich piłkarskich marzeń, legioniści muszą jednak wpierw powalczyć z mocnymi pretendentami z innych krajów. Transmisje meczów na facebookowym profilu Amp Futbol Polska oraz na stronie internetowej TVP Sport.

To już druga edycja ampfutbolowej Ligi Mistrzów, którą European Amputee Football Federation (EAFF) organizuje od 2019 roku przy wsparciu UEFA. Mimo relatywnie krótkiego czasu istnienia rozgrywek, już teraz widać ich wymierny, pozytywny wpływ na rozwój tej dyscypliny sportu w Europie.  Przez zaledwie 2 lata, na kanwie sukcesu EAFF Champions League, powstało wiele nowych klubów, a w niektórych krajach, zdecydowano o stworzeniu struktur ligowych całkowicie od zera!

W poprzednich rozgrywkach, latem 2019, Polskę również reprezentowała drużyna Legii. Wówczas Wojskowi dali pokaz pięknego futbolu, pokonując między innymi mistrza Anglii Everton. Mecze drużyny z Łazienkowskiej śledziły w trakcie internetowych transmisji tysiące kibiców. Finalnie, po wygranej 3:2 z mistrzem Irlandii Cork City,  Legioniści uplasowali się na mocnym trzecim miejscu turnieju. W tym roku apetyty w zespole są znacznie większe.

Zadanie może jednak nie należeć do najłatwiejszych… Pierwotnie w tegorocznej rywalizacji mieli wziąć udział mistrzowie aż ośmiu lig europejskich; finalnie będzie ich pięć. Na drodze po złoto mistrzowi Polski staną: Sahinbey Belediye Spor (Turcja), Karabakh FK (Azerbejdżan), FC Tbilisi (Gruzja) oraz Vicenza Calcio (Włochy). Wszyscy w pełni zdeterminowani, gotowi na sportową walkę i… szczęśliwi. Zgromadzenie przez EAFF tylu zagranicznych klubów na finałowym turnieju, w obecnych niełatwych dla sportu, pandemicznych czasach, jest bowiem z pewnością dużym sukcesem. Dlatego niezależnie od finalnych oczekiwań, już teraz wszystkie kluby cieszą się na możliwość sportowej rywalizacji.

– Idziemy do tej Ligi Mistrzów żeby powalczyć o złoto, to nasze marzenie i nasz cel. Główną przeszkodę stanowią Turcy – są bardzo mocni, non stop w treningu, cały czas znajdują się na miejscu. Patrząc na ich a nasze realia wiemy, ze może być ciężko. Gramy z nimi pierwszy mecz, który na pewno będzie dobrą weryfikacją. Spodziewam się, że o miejsce w półfinałach będziemy się bili z Włochami. Mamy mocnych zawodników, to grupa zdolnych chłopaków i wierzę, że podium jak najbardziej jest w naszym zasięgu – mówił Bartosz Łastowski, zawodnik Legii Warszawa AMP Futbol.

Spotkania Legii odbędą się 21 i 22 maja. W piątek o godz. 9:30, Wojskowi zmierzą się z tureckim Sahinbey Belediye Spor, zaś cztery godziny później podejmą azerski Karabakh FK. W sobotę również zagrają dwa spotkania: o 11:00 wystąpią przeciw gruzińskiemu FC Tbilisi, zaś o 18:00 ich rywalem będzie włoska Vicenza Calcio. Jeśli piłkarzom uda zgromadzić się wystarczającą liczbę punktów, czeka ich półfinał, a następnie albo mecz o trzecie miejsce (niedziela, godz. 14:00) lub, w co wszyscy głęboko wierzymy, wielki finał – ten w niedzielę, 23. maja o godz. 16:00.

EAFF Champions League to jeden z dwóch najważniejszych punktów europejskiego harmonogramu rozgrywek ampfutbolowych w bieżącym roku. Już we wrześniu najlepsze drużyny Europy powalczą o tytuł mistrza Starego Kontynentu podczas turnieju w Krakowie. Kto wygra Mistrzostwa Europy KRAKÓW 2021? Przekonamy się już na jesieni. A tym czasem wszyscy trzymamy kciuki za Legię!

Wszystkie mecze Legii Amp Futbol Warszawa będą transmitowane na żywo w TVP Sport i na profilu facebook.com/AmpFutbolPolska

na stronie internetowej https://sport.tvp.pl/transmisje

Program EAFF Champions League 2021

21-23 maja 2021, Gaziantep (Turcja) 

FRIDAY MAY 21

  • 09:00 OPENING CEREMONY
  • 09:30 ŞAHINBEY B. S. V LEGIA WARSAW
  • 13:30 KARABAKH F.K. V LEGIA WARSAW

SATURDAY MAY 22

  • 11:00 LEGIA WARSAW V AFC TBILISI
  • 18:00 LEGIA WARSAW V VICENZA CALCIO

SUNDAY MAY 23

  • 14:00 3RD PLACE GAME
  • 16:00 FINAL
  • 17:30 CLOSING CEREMONY

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024