Silesion.PL

serwis informacyjny

Legia Warszawa partnerem filmu „Mistrz” – video

Legia Warszawa partnerem filmu Mistrz

Legia Warszawa partnerem filmu Mistrz

Legia Warszawa, najbardziej utytułowany piłkarski klub w Polsce, jest partnerem wchodzącego do kin 27 sierpnia filmu „Mistrz”. Fabuła opowiada historię boksera Legii, żołnierza Wojska Polskiego Tadeusza “Teddy’ego” Pietrzykowskiego, który podczas II wojny światowej walczył o życie na ringu w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.

Legia Warszawa, najbardziej utytułowany piłkarski klub w Polsce i aktualny Mistrz Polski, jest partnerem wchodzącego do kin 27 sierpnia filmu „Mistrz”. Fabuła opowiada historię boksera Legii, żołnierza Wojska Polskiego Tadeusza “Teddy’ego” Pietrzykowskiego, który podczas II wojny światowej walczył o życie na ringu w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.

Aktywność Legii Warszawa w życiu kulturalnym i społecznym jest dla nas bardzo istotna, a dołączenie do prestiżowego grona partnerów filmu „Mistrz” traktujemy jako wielkie wyróżnienie. Dziękujemy Galapagos Films za profesjonalną i życzliwą współpracę. Cieszymy się, że razem możemy przedstawić tak zasłużoną dla naszego klubu postać. Dzięki rozpoznawalności marki Legii i naszej społeczności przesłanie filmu trafi do nowych odbiorców, których – mam nadzieję – zainspirują losy Tadeusza Pietrzykowskiego i wartości, w jakie wierzył. Wszystkich legionistów zapraszamy do sal kinowych – mówi dyrektor komunikacji klubu i rzecznik prasowy Izabela Kruk.

Odtwórcę głównej roli, Piotra Głowackiego, Legia Warszawa gościła na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3 i w klubowym Muzeum.

Propozycję zagrania „Teddy’ego” otrzymałem bezpośrednio od reżysera, który pisząc scenariusz myślał właśnie o mnie. To dało mi wiarę, że nasza współpraca będzie dobrze przebiegała. Próbowałem zbudować swoją postać jako członka klubu Legii, przedwojennego pięściarza, który ma przed sobą wizję wspaniałego życia, człowieka, sportowca, przyszłego mistrza Polski. Wojna te marzenia przerwała. „Teddy” stał się mi bardzo bliski po 14 miesiącach spędzonych na salach treningowych i ringu. Dzięki niemu dostałem wgląd w zderzenie świata obozu i świata sportu. Dzięki niemu też zrozumiałem, że sport wznosi ludzi ponad podziały. Jest czymś, co niesie wielką siłę wypływającą z radości życia – mówi Piotr Głowacki.

W najbliższych dniach w kanałach social media klubu odbędzie się konkurs, w którym kibice będą mogli wygrać bilety na seans.

Akcja filmu rozgrywa się w początkowym okresie funkcjonowania obozu koncentracyjnego Auschwitz. Przedwojenny mistrz Warszawy w wadze koguciej, reprezentant warszawskiej Legii Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski, trafił do niego w pierwszym transporcie w 1940 roku. Więzień 77, bo takim numerem został oznaczony, stoczył podczas 3-letniego pobytu kilkadziesiąt zwycięskich pojedynków na ringu, w których stawką było jego życie. Dla współwięźniów stał się symbolem nadziei na przetrwanie i pokonanie nazistowskiego terroru.

“Mistrz” jest pełnometrażowym debiutem fabularnym Macieja Barczewskiego („My Pretty Pony”), zarazem autora scenariusza do filmu. Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik („Ikar. Legenda Mietka Kosza”) nagrodzony podczas festiwalu filmowego w Gdyni. Scenografię przygotowała laureatka nagrody Emmy – Ewa Skoczkowska („Kamienie na szaniec”). Autorem muzyki jest Bartosz Chajdecki („Bogowie”).  W grudniu 2020 roku film wziął udział w konkursie głównym 45. FPFF w Gdyni.

„Mistrz” jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Producentami obrazu są współtwórcy sukcesu filmu „Najlepszy”: Krzysztof Szpetmański i Leszek Starzyński (Iron Films). Koproducenci: Telewizja Polska, Cavatina GW, Hardkop, Moovi. Dystrybucja w Polsce – Galapagos Films. Równolegle z premierą filmu 1 września do sprzedaży trafi także książka „MISTRZ. Tadeusz „Teddy”.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author