Silesion.PL

serwis informacyjny

Legia Warszawa najbardziej utytułowaną drużyną w Polsce

W ostatnim meczu ligowym w sezonie 2020/21 Legia Warszawa wygrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała i tym samym przypieczętowała zdobyty trzy kolejki wcześniej tytuł mistrzowski.


Na konferencji trener Legii Czesław Michniewicz powiedział:– Tym meczem można podsumować cały sezon. To był dla nas bardzo udany czas, w którym drużyna zdobyła mistrzostwo Polski i obroniła tytuł sprzed roku. Zrobiła to w bardzo dobrym stylu i na dużym spokoju. Tak naprawdę to było najważniejsze. Zagraliśmy kilka świetnych meczów, ale mieliśmy w przekroju całego sezonu również gorsze momenty. Cieszę się bardzo, że dzisiaj wygraliśmy w kluczowym meczu, oczywiście ze względu na obecność kibiców. Atmosfera była naprawdę świetna. Dodała nam ona również troszeczkę dynamiki. Samo spotkanie było bardzo otwarte. Podbeskidzie chciało zdobywać bramki i grało inaczej niż większość zespołów, które tu przyjechały i głównie się broniły. Ta szuka im się nie udała, a nam tak. Z tego miejsca się bardzo cieszę, że to my jesteśmy dzisiaj zwycięzcami.

– Pamiętam chwilę, gdy siedziałem tutaj, w tej sali, zaraz przyjściu do Legii. Wtedy do mnie dotarło, jak wszystko szybko będzie się tutaj działo. Mistrzostwo Polski musi być zdobyte po drodze, ale najistotniejsze są puchary. Wtedy się niestety nie udało. Musimy mocno pracować i być oddani swojej pracy, żeby zakwalifikować się do europejskich pucharów. Wszystkie osoby, które tworzą ten klub muszą dołożyć do tego wszelkich starań. Wszyscy marzymy o występach w Europie. My ze swojej strony, jako sztab, trenerze, zawodnicy, zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby ta sztuka się nam udała.W załączeniu zdjęcie z dekoracji tegorocznych Mistrzów Polski

(fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com)

Legia Warszawa – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0Gole: Lopes (24’)

Legia Warszawa: Boruc (Cierzniak 46’) – Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia (Kisiel 58’) – Juranović (Lewczuk 64’), Kapustka, Martins, Mladenović (Vesović 64’) – Muci, Lopes, Skibicki (Wszołek 58’)
Rezerwowi: Cierzniak, Vesović, Astiz, Lewczuk, Wszołek, Cholewiak, Kisiel, Włodarczyk, Cielemęcki

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Pesković – Niepsuj (Biliński 61′), Modelski, Janicki, Rundić, Mamić (Miakuszko 68′) – Tulio, Bieroński (Sitek 46′), Hora- Roginić (Danielak 68′), Wilson (Rzuchowski 46′)
Rezerwowi: Polacek, Danielak, Biliński, Rzuchowski, Bashlai, Osyra, Miakushko, Frelek, Sitek

– – – – –

Legia Warszawa została mistrzem Polski w sezonie 2020/21. Wojskowi zdobyli ten tytuł na trzy kolejki przed końcem rozgrywek, a 16 maja wznieśli do góry to najważniejsze trofeum. Według oficjalnych statystyk, tegoroczne mistrzostwo jest 15. wywalczonym przez stołeczną drużynę (16. doliczając tytuł zdobyty w 1993 roku).

Łącznie, legioniści stawali na podium dokładnie 40 razy – 16 na miejscu pierwszym, 12 na miejscu drugim i również 12 razy na miejscu trzecim. W ostatnim dziesięcioleciu Wojskowi zdobywali krajowy tytuł aż siedmiokrotnie. Do tego dorobku warto również dodać sukcesy w rozgrywkach Pucharu Polski. To trofeum legioniści podnosili 19 razy – najwięcej ze wszystkich, polskich drużyn.

Mistrzostwa Polski Legii Warszawa: 1955, 1956, 1969, 1970, 1993*, 1994, 1995, 2002, 2006, 2013, 2014, 2016, 2017, 2018, 2020, 2021

Mistrzostwa Polski:
15 – Legia Warszawa (z wyłączeniem 1993 roku)
14 – Ruch Chorzów, Górnik Zabrze
13 – Wisła Kraków
7 – Lech Poznań
5 – Cracovia
4 – Widzew Łódź, Pogoń Lwów
2 – Warta Poznań, Polonia Bytom, Śląsk Wrocław, Polonia Warszawa, Łódzki KS, Stal Mielec, Zagłębie Lubin
1 – Garbarnia Kraków, Szombierki Bytom, Piast Gliwice

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author