Silesion.PL

serwis informacyjny

Legia Training Center bazą treningową FC Szachtara

Legia Training Center baza treningowa FC Szachtara

Legia Training Center baza treningowa FC Szachtara

FC Szachtar, który zakończył dramatycznie przerwane rozpoczęciem wojny rozgrywki ligi ukraińskiej na pierwszym miejscu, będzie korzystał z Legia Training Center od sierpnia do listopada 2022 roku. Drużyna i sztab zespołu z Doniecka będą przygotować się do meczów fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA rozgrywanych na stadionie Legii, a także do spotkań ukraińskiej Premier Liha.

Legia Training Center zapewnia najwyższej jakości infrastrukturę treningową. Ośrodek został wyróżniony tytułem “Najlepszy obiekt sportowy 2021 roku” w prestiżowym rankingu Stowarzyszenia Sport Biznes Polska. LTC zlokalizowane jest 20 minut jazdy od Międzynarodowego Lotniska Chopina w Warszawie i 30 minut od centrum Warszawy, w tym Stadionu Legii, na którym FC Szachtar będzie rozgrywał swoje domowe mecze w UEFA Champions League.

Legia Training Center będzie również miejscem, gdzie młodzieżowa drużyna FC Szachtara rozegra swoje mecze w ramach UEFA Youth League. FC Szachtar U-19 korzystał już z boisk na terenie kompleksu podczas turnieju Al-Abtal Cup w 2021 roku. 

– Legia Training Center to ceniony w Europie obiekt treningowy i badawczo-rozwojowy. Od jego otwarcia latem 2020 roku, przeprowadzono tu tysiące jednostek treningów, setki krajowych i międzynarodowych meczów młodzieżowych i seniorskich, a także inne, ważne wydarzenia, konferencje i eventy. Jesteśmy domem dla pierwszej drużyny Legii i zespołów Akademii, a teraz będziemy przez kilka miesięcy gościć  FC Szachtara, który w tak trudnym dla tego klubu i całej Ukrainy czasie wybrał optymalną  dla siebie lokalizację. To także efekt naszej szerszej współpracy i konsekwentnego wspierania Ukrainy  – mówi członek zarządu  Legia Training Center Wojciech Rokicki. 

– Na terenie Legia Training Center jest wszystko, czego potrzebujemy do przygotowań. Do naszego wyłącznego użytku będzie jedno boisko treningowe z nawierzchnią naturalną. Do dyspozycji będziemy mieć także halę sportową oraz siłownię o dużej powierzchni. Jest tu również wszystko, co potrzebne do regeneracji piłkarzy: basen, jacuzzi i sauny. Będziemy mogli korzystać z przestronnego biura i sali konferencyjnej, a nasz szef kuchni będzie pracował w najbardziej profesjonalnych warunkach.

 Infrastruktura LTC zapewni Szachtarowi możliwość prowadzenia procesu treningowego na najwyższym poziomie, a dogodna lokalizacja względem stadionu i lotniska zmniejszy czas poświęcony na logistykę. Chcemy podziękować władzom Legia Training Center za gościnność i udzieloną pomoc– mówi Dyrektor Działu Zarządzania Sportem FC Szachtara Vitalii Khlyvniuk.

Legia Training Center jest zlokalizowane w jednej z najbardziej rozwijających się gmin w Polsce, Grodzisku Mazowieckim pod Warszawą, zostało oddane do użytku w 2020 roku i jest oceniane jako jeden z najlepszych obiektów w tej części Europy. Składa się z 9 boisk piłkarskich (7 naturalnych i 2 sztucznych), a także z budynku o powierzchni 9000 m², w skład którego wchodzą m.in. kryta hala sportowa, prawie 400 m2  siłowni, gabinety odnowy biologicznej, medyczne, centrum badawczo-rozwojowe oraz inna infrastruktura najwyższej  jakości.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author