Silesion.PL

serwis informacyjny

Legia AMP Futbol wyrusza na Ligę Mistrzów

Mistrzowie Polski AMP Futbolu dziś wyruszają do Turcji, gdzie będą reprezentować Legię Warszawa w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Ich przeciwnikami będą mistrzowie czterech państw.


EAFF Champions League po raz pierwszy została zorganizowana dwa lata temu. Latem 2019 roku również to legioniści, jako ówcześni mistrzowie kraju, wystąpili w tych rozgrywkach. Wówczas Wojskowym udało się sięgnąć po trzecie miejsce, w rywalizacji o brązowy medal 3:2 pokonując Cork City. W tym roku naszych piłkarzy również czeka wymagające zadanie.

Teraz AMP futboliści zagrają z najlepszymi drużynami Turcji, Azerbejdżanu, Gruzji oraz Włoch. Spotkania odbędą się 21 i 22maja. W piątek 21-go o 9:30 Wojskowi zmierzą się z tureckim Sahinbey Belediye Spor, zaś cztery godziny później podejmą azerski Karabakh FK. W sobotę również zagrają dwa spotkania – o 11:00 wystąpią przeciw gruzińskiemu FC Tbilisi, zaś o 18:00 ich rywalem będzie włoska Vicenza Calcio.


Idziemy do tej Ligi Mistrzów żeby powalczyć o złoto, to nasze marzenie i nasz cel. Główną przeszkodę stanowią Turcy – są bardzo mocni, non stop w treningu, cały czas znajdują się na miejscu. Patrząc na ich a nasze realia wiemy, ze może być ciężko. Gramy z nimi pierwszy mecz, który na pewno będzie dobrą weryfikacją. Spodziewam się, że o miejsce w półfinałach będziemy się bili z Włochami. Mamy mocnych zawodników, to grupa zdolnych chłopaków i wierzę, że podium jak najbardziej jest w naszym zasięgu – mówił Bartosz Łastowski, zawodnik Legii Warszawa AMP Futbol.

Jeśli piłkarzom uda zgromadzić się wystarczającą liczbę punktów i awansują do półfinału, na legionistów czekać będzie któreś z dwóch pozostałych spotkań. Mecz o trzecie miejsce zaplanowano na 14:00 w niedzielę 23 maja, zaś wielki finał obędzie się o 16:00. Mamy nadzieję, że to właśnie on będzie ostatnim spotkaniem, jakie Wojskowi zagrają na turnieju w GaziantepWszystkie transmisje odbędą się na Facebooku AMP Futbol Polska.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024