Silesion.PL

serwis informacyjny

Kwiecień w Łodzi pod znakiem badmintona. W weekend finał AMP

AMP Badminton Bieruń 2023 fot Tomasz Serwiak

Już w najbliższy weekend Łódź będzie stolicą badmintona w studenckim wydaniu. Szesnaście zespołów zmierzy się w turnieju finałowym Akademickich Mistrzostw Polski, który po trzyletniej przerwie zorganizuje AZS Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

– Bardzo się cieszymy, że możemy gościć uczestników Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie, tym bardziej że areną zmagań będzie nowo wyremontowana hala Centrum Sportu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. 6 Sierpnia – z entuzjazmem przyznaje Filip Tomasiak, prezes Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Faworytów do zwycięstwa należy upatrywać w zespołach, które okazały się najlepsze w turniejach półfinałowych. W strefie północnej triumfowała Politechnika Gdańska przed Vistulą Warszawa i Uniwersytetem Warszawskim, zaś na południu wygrał AWF Katowice przed AWF Wrocław i AGH Kraków. Tytułu akademickich mistrzów Polski bronią badmintoniści Politechniki Gdańskiej, którzy pokonali w finale drużynę AWF Katowice, zwycięzców z 2022 roku. O czołowe lokaty chcą powalczyć gospodarze.

– Jako zespół chcemy dobrze zaprezentować się przed własną publicznością i dołożyć malutką cegiełkę punktową do klasyfikację uczelni medycznych AMP. Bardzo byśmy chcieli w tym roku awansować do ćwierćfinałów i będziemy o to walczyć do ostatniej lotki Filip Tomasiak zapowiada Hanna Szymańska z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, promująca tegoroczny finał na plakacie.

AZS UMed Łódź badmintonem stoi – dla organizatorów finał AMP to jeden z kilku turniejów w tej dyscyplinie, których są gospodarzem tej wiosny.

– Ten miesiąc to dla nas “badmintonowy kwiecień”, ponieważ na naszej hali odbywają się aż trzy imprezy badmintonowe. W pierwszy weekend rozgrywaliśmy Turniej Badmintona o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi, w najbliższy zaplanowano finał AMP, a w kolejny – Medyczny Puchar Polski. To jednak finału AMP nie możemy doczekać się najbardziej. Nasza reprezentacja zmierzy się w turnieju z zawodnikami z innych uczelni z całej Polski. Jestem przekonany, że czeka nas udany turniej – dodaje Tomasiak.

Rozgrywki finałowego turnieju AMP rozpoczną się w sobotni poranek od meczów w fazie grupowej. Na godzinę 11:00 zaplanowano uroczyste otwarcie AMP. Faza pucharowa odbędzie się w niedzielę, a jej kulminacyjnym punktem będzie finał o godzinie 15:00.

Cykl Akademickich Mistrzostw Polski wspierają sponsor strategiczny Akademickiego Związku Sportowego PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Finał Akademickich Mistrzostw Polski 2024 w badmintonie w Łodzi

Faza grupowa

Grupa A

1. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie

2. Politechnika Śląska w Gliwicach

3. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie

4. Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni

Grupa B

1. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

2. Politechnika Wrocławska

3. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

4. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Grupa C

1. Politechnika Gdańska

2. Uniwersytet Warszawski

3. Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

4. Warszawski Uniwersytet Medyczny

Grupa D

1. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach

2. Uniwersytet Śląski w Katowicach

3. Uniwersytet Medyczny w Łodzi

4. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024