Silesion.PL

serwis informacyjny

Który beniaminek Ekstraklasy poradzi sobie najlepiej?

W sezonie 2020/21 w Ekstraklasie będzie występowało aż trzech beniaminków. To Stal Mielec, Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Warta Poznań. Zastanawiamy się, jak poradzą sobie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

PUCHARY CZY SPADEK?

Losy beniaminków bywają pokrętne. Wystarczy napisać, że od sezonu 2015/16 do 2017/18 zawsze jeden z nich potrafił zapewnić sobie awans do eliminacji europejskich pucharów – albo dzięki miejscu zajętemu w lidze, albo po zdobyciu Pucharu Polski. Mowa o Zagłębiu Lubin, Arce Gdynia oraz Górniku Zabrze. Natomiast w dwóch ostatnich kampaniach spadły aż trzy z czterech beniaminków: Miedź Legnica, Zagłębie Sosnowiec i ŁKS Łódź. Utrzymał się jedynie Raków Częstochowa.

Zderzenie z Ekstraklasą dla Stali, Podbeskidzia i Warty może być bolesne. Teoretycznie najlepiej powinna poradzić sobie ekipa z Mielca, która wygrała 1. Ligę. W praktyce jednak są oni – na ten moment – największą zagadką. Odszedł już od nich Michał Żyro, który wzmocnił Piasta Gliwice, a przede wszystkim pożegnano się z pierwszym trenerem. Dariusz Marzec został zwolniony, a jego miejsce zajął Dariusz Skrzypczak, który pracował z młodzieżą w Lechu Poznań.

NAJTRUDNIEJSZE ZADANIE MA WARTA?

Podbeskidzie natomiast najlepiej pamięta Ekstraklasę. Spadli z niej w sezonie 2015/16 w dramatycznych okolicznościach. Byli o krok od gry w grupie mistrzowskiej, po czym jednak uplasowali się na dziewiątym miejscu i z kolejki na kolejkę konsekwentnie byli coraz niżej w tabeli. Teraz, jako drużyna bardziej dojrzała, mają nadzieję na spokojne utrzymanie.

Warta jest w teorii najsłabsza. Do Ekstraklasy awansowała dopiero po barażach. Na pewno cieszy to, że w składzie ma tylko jednego obcokrajowca. Mamy nadzieję, że transferowa ofensywa drużyny z Poznania nie zakończy się zakupieniem kilku piłkarzy z innego kraju tylko po to, by odcinali kupony.

BETFAN możecie typować, który z beniaminków zajmie najwyższą pozycję na koniec sezonu. Analitycy legalnego polskiego bukmachera sądzą, że na 47% będzie to Podbeskidzie. 36% szans na to ma Stal, natomiast Warta tylko 17%.

Co zyskam, wpisując kod promocyjny BETFAN w 2020? 100 PLN bez ryzyka ze zwrotem na konto główne.

Bukmacher ten uruchomił nową promocję Siano wraca na konto główne“! Jest ona dedykowana nowym Graczom, którzy podczas rejestracji wpisali kod promocyjny Legalny100W przypadku, gdy pierwszy kupon okaże się przegrany Gracz otrzymuje zwrot stawki na saldo główne, co jest równoznaczne z tym, że Gracz może grać dalej, ale również może wypłacić kwotę.

Maksymalna kwota zwrotu to 100 zł. Minimalna stawka za kupon, aby został zakwalifikowany do promocji to 10 zł. Zwrot na saldo główne nastąpi najpóźniej po 48 godzinach roboczych od rozliczenia kuponu.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author