Silesion.PL

serwis informacyjny

Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego powstanie w Katowicach

Krajowe Centrum Bezpieczenstwa Ruchu Drogowego powstanie w Katowicach

Krajowe Centrum Bezpieczenstwa Ruchu Drogowego powstanie w Katowicach

Dziś przed siedzibą Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach podpisano umowę dotyczącą utworzenia Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Będzie to wyspecjalizowany, ogólnopolski ośrodek ukierunkowany na działania związane z poprawą bezpieczeństwa na drogach, a także innowacyjne, jedyne w Polsce centrum edukacji i wychowania komunikacyjnego dla dzieci i młodzieży. Wartość inwestycji wynosi 8,5 mln zł.

źródło: Urząd Marszałkowski

Jako przewodniczący Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zainicjowałem stworzenie Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest dla nas wszystkich priorytetem. Centrum, które powstanie w tym miejscu, będzie w kompleksowy sposób edukować, szkolić i zapobiegać groźnym zjawiskom na naszych drogach. Wartość tego projektu to 8,5 mln zł, ale ludzkie zdrowie i życie jest dla nas największą wartością, często to ułamki sekund decydują o naszym bezpieczeństwie – mówił Jakub Chełstowski, marszałek Województwa Śląskiego.

W konferencji uczestniczyli m.in.: Jakub Chełstowski – marszałek województwa śląskiego, Rafał Kandziora – radny Sejmiku Śląskiego, Waldemar Bojarun – wiceprezydent miasta Katowice, insp. Dominik Łączyk – zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, Krzysztof Przybylski – dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach, a także przedstawiciele firmy wykonawczej.

źródło: Urząd Marszałkowski

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024