Silesion.PL

serwis informacyjny

Koncert charytatywny Walcownia_Ukrainie Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA w Katowicach

Koncert charytatywny Walcownia Ukrainie Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA w Katowicach

Koncert charytatywny Walcownia Ukrainie Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA w Katowicach

W dniu 11 marca (piątek) zapraszamy do Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA w Katowicach do udziału w koncercie charytatywnym Walcownia_Ukrainie. Na scenie zaprezentują się ukraińscy artyści reprezentujący różne, czasem mocno odległe, nurty w muzyce.

Cały dochód z koncertu przekazany zostanie na potrzeby walczącej z rosyjską agresją Niepodległej Ukrainy. W trakcie wydarzenia odbędzie się aukcja prac studentów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz 3 plakatów zrobionych specjalnie na tę okazję przez Macieja Świętego. Dochód z licytacji zostanie również przekazany na rzecz pomocy Ukrainie.

Start o 19:00, bilety: 70 zł dostępne do kupienia na stronie https://walcownia.muzeatechniki.pl/walcownia_ukrainie/ oraz w dniu koncertu w Walcowni.

Wszyscy uczestnicy koncertu i wszystkie osoby biorące udział w jego organizacji, zrzekły się swojego wynagrodzenia. 

Artyści:

  • Oberschlesien
  • Polski zespół muzyczny, wykonujący industrial metal, założony w 2008 roku w Piekarach Śląskich z inicjatywy Marcela Różanki. Cechą charakterystyczną grupy są teksty utworów tworzone w etnolekcie śląskim i koncentrujące się głównie na tematach związanych z Górnym Śląskiem. Często jest ona porównywana do niemieckiego zespołu Rammstein z powodu podobieństwa brzmienia, stosowania efektów pirotechnicznych na koncertach, a także popularności wykonywanego przez nią coveru jednego z utworów tego zespołu.
  • ZAZULA
  • Zazula to młody, polsko-ukraiński zespół, specjalizujący się w śpiewie białym. W swojej twórczości sięga do korzeni muzyki ludowej krajów słowiańskich, w szczególności czerpiąc ze wspólnoty polskiego i ukraińskiego dziedzictwa kulturowego. Zespół ceni autentyzm wykonawczy, zgodny z duchem epoki. Jednocześnie pragnie, by tworzona przez niego muzyka stała się jedynym w swoim rodzaju połączeniem historii z teraźniejszością.
  • Moonstone
  • Muzyka Moonstone wyrasta z fascynacji wszelkimi odmianami rocka lat 70., ale zespół nie odcina się od nowych brzmień i nie lekceważy tego, co wydarzyło się w muzyce po „złotej erze” rocka. W obecnym składzie i pod szyldem “Moonstone” zespół działa od 2008 roku. Początki zespołu sięgają lat 90. ubiegłego wieku, kiedy Ziemowit i Michał, grywając regularnie ze sobą pracowali już nad autorskim materiałem. Niedługo potem w grupie zagościł Oskar, a od 2007 roku do składu dołączył Robert.
  • Wąż Piroman
  • Zespół grający fuzję stonera z progresywnym metalem. Jak przyznają sami artyści: “Uwielbiamy kiedy dużo się dzieje, a utwory są swoistym tripem. Bardzo lubimy kombinacje w warstwie rytmicznej, polirytmy i tego typu sprawy, a także psychodeliczne, ambientowe synthy, które również pojawiają się w naszych kawałkach.”

Pozostali artyści: Sofiya Matviiv, Natasha Sulym

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024