Silesion.PL

serwis informacyjny

Koncepcja Nowej Fali w chorzowskim Parku Śląskim

Nowa Fala basen w Chorzowie w Parku Slaskim

Nowa Fala basen w Chorzowie w Parku Slaskim

Wczoraj w Parku Śląskim odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono przyszłe inwestycje. Zaprezentowano też koncepcję modernizacji legendarnego kąpieliska „Fala”. W konferencji uczestniczyli marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski i prezes Parku Śląskiego Agnieszka Bożek.

Swój dawny blask odzyska to historyczne miejsce. Poziom nasłonecznienia, gdzie stoi „Fala” jest bardzo duży. Będzie to służyło wszystkim osobom, które będą tu odpoczywać, ponadto obiekt jest urokliwie położony. Poza tym mnogość atrakcji pokazuje, że czas koncepcyjny został bardzo dobrze wykorzystany. W skali regionu, Polski nie ma drugiego takiego obiektu. Myślę, że całe rodziny w okresie letnim będą mogły spędzać swój wolny czas właśnie tutaj. Przełoży się to na liczbę gości w Parku Śląskim, który już teraz w ciągu roku odwiedza średnio 3 miliony osób – powiedział marszałek śląska Jakub Chełstowski, który uczestniczył w spotkaniu z dziennikarzami.

Pamiętam Falę z dzieciństwa, uwielbiałam tutaj przyjeżdżać. Mam same dobre wspomnienia stąd. Liczę, że czar tego niezwykłego miejsca wróci – mówi Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego.

Głównym punktem konferencji prasowej w Parku Śląskim było właśnie przedstawienie koncepcji modernizacji legendarnego kąpieliska „Fala”. Miejsce, gdzie jeszcze kilka lat temu odpoczywały tłumy, odzyska swój dawny blask. Każdy znajdzie coś dla siebie, będzie m.in. duży basen, zjeżdżalnie dla dzieci i wodny plac zabaw. Szacunkową wartość prac określono na poziomie 50-60 mln zł. Inwestycja ma zostać zrealizowana do 2023 roku.

Zadanie jest na etapie przygotowania dokumentacji. By ruszyła potrzebna jest zmiana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Decydujący głos w tej sprawie będą mieli chorzowscy radni.

Informcja prasowa

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author