Silesion.PL

serwis informacyjny

Komunikat Zagłębia Lubin w sprawie Michała Matysa

Mikrofon konferencja wywiad 3

Mikrofon konferencja wywiad 3

Zagłębie Lubin S.A informuje, że otrzymało informację z Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie dyscyplinarnego usunięcia ze zgrupowania reprezentacji do lat 17 Michała Matysa. Klub w pełni popiera decyzję podjętą przez sztab szkoleniowy kadry narodowej i pozostaje do dyspozycji Federacji w celu pełnego wyjaśnienia sprawy.

Decyzją władz Klubu Michał Matys został czasowo odsunięty od treningów z pierwszym zespołem i przeniesiony do drużyny ze swojej kategorii wiekowej. Na piłkarza nałożono jednocześnie karę finansową, która zostanie przeznaczona na cele charytatywne. Zawodnik zostanie również objęty dodatkową opieką psychologiczną.

W Zagłębiu nie ma zgody na tego typu zachowania, dlatego podjęliśmy decyzje dyscyplinarne natychmiast po otrzymaniu informacji z PZPN i rozmowie z zawodnikiem. Zdajemy sobie sprawę, że Michał jest młodym piłkarzem, dlatego oprócz zasłużonych konsekwencji będzie dodatkowo pracował z psychologiem, by do takiej sytuacji nigdy więcej nie doszło – mówi Prezes Zagłębia Lubin S.A Michał Kielan.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).