Silesion.PL

serwis informacyjny

Komunikacyjne udogodnienia na zabawę sylwestrową w Parku Śląskim

Zdjecie tramwaj zima 2

Zdjecie tramwaj zima 2

Zarząd Transportu Metropolitalnego zapowiada dodatkowe kursy na największą w regionie imprezę sylwestrową. Udogodnienia, które ułatwią dojazdy i powroty z Parku Śląskiego w Chorzowie, zostaną wprowadzone na kilkunastu liniach autobusowych i tramwajowych.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej polegają na wprowadzeniu 31 grudnia i 1 stycznia specjalnych rozkładów jazdy, a to dla pasażerów oznacza zwiększenie liczby połączeń oraz wykorzystanie na poszczególnych liniach większych niż zwykle pojazdów.

Udogodnienia w komunikacji autobusowej

Na liniach 138190674 zwiększona zostanie częstotliwość, w nocy na liniach 7N297N672, 840N M101 kursować będą większe autobusy, natomiast na liniach M1M2M3M4M28 oraz 1N wprowadzone zostaną udogodnienia zarówno w postaci większej liczby kursów, jak i kursowania większych pojazdów.

ZTM jednocześnie przypomina, że najbliższe autobusowe przystanki przy Parku Śląskim to Chorzów AKS, Osiedle Tysiąclecia Ośrodek Rehabilitacji, Osiedle Tysiąclecia Ułańska i Osiedle Tysiąclecia Pawilon.

Udogodnienia w komunikacji tramwajowej

Na liniach 0, 6, 11, 15, 23 i 26 zostaną wprowadzone specjalne rozkłady jazdy oraz dodatkowe kursy. Dzięki zmianom częstotliwość kursowania tramwajów na odcinku Katowice Rynek – Chorzów Stadion Śląski podczas szczytu komunikacyjnego przed koncertem będzie wynosić ok. 3 min, a po nim ok. 2 min. 

Najbliższe przystanki przy Parku Śląskim dla komunikacji tramwajowej to Park Śląski Wejście Główne, Chorzów Stadion Śląski i Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej

Bliskość przystanków i zwiększona częstotliwość połączeń oznaczają wygodniejsze dojazdy i powroty z imprezy. Dzięki skorzystaniu z komunikacji miejskiej nie trzeba będzie się martwić o miejsce parkingowe – wskazuje rzecznik prasowy ZTM Michał Wawrzaszek. Przedstawiciel organizatora transportu jednocześnie podkreśla, że szczegółowe informacje dot. funkcjonowania poszczególnych linii znajdują się na stronie internetowej ZTM w zakładce Aktualności – Komunikaty. W tym miejscu została również opublikowana specjalna mapa, która obrazuje możliwości dojazdu na zabawę sylwestrową w Parku Śląskim. Zainteresowani mogą również dzwonić na bezpłatną i czynną całą dobę infolinię (800 16 30 30).

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024