Silesion.PL

serwis informacyjny

Kierowca zlekceważył znak i zaklinował TIR-a pod wiaduktem na ul. Granicznej w Katowicach

fot. Śląska Policja

W nocy z 1 na 2 października zdarzyła się niecodzienna sytuacja na ulicy Granicznej w Katowicach. Kierowca ciężarówki, który zlekceważył znak B-16 i spróbował przejechać pod wiaduktem, znalazł się w opałach. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku zdarzenia, ale drogowcy i policja musieli podjąć działania, aby usunąć zaklinowanego TIR-a.

Incident miał miejsce około godziny 3:00, kiedy to dyżurny katowickiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietypowej sytuacji na ulicy Granicznej. Kierowca ciągnika marki Mercedes z naczepą zignorował znak zakazujący wjazdu pojazdom powyżej określonej wysokości i próbował przejechać pod wiaduktem. Niestety, jego manewr nie powiódł się, i pojazd zaklinował się, ściągając przy okazji dach samochodu oraz naczepy.

66-letni obywatel Turcji, kierowca zestawu ciężarowego, został przewieziony na badania kontrolne do szpitala. Na szczęście jego obrażenia okazały się niewielkie, i nie stanowiły zagrożenia dla jego życia.

fot. Śląska Policja

Od momentu zdarzenia na miejscu pracują katowiccy policjanci z wydziału ruchu drogowego. Ich zadaniem jest nadzór nad akcją wyciągania zaklinowanego TIR-a. Jednocześnie dla innych uczestników ruchu drogowego wyznaczono objazd ulicą Damrota, aby zapewnić płynność ruchu. Policjanci również nawiązali kontakt z PKP, które zarządza wiaduktem, aby sprawdzić, czy obiekt nie ucierpiał w wyniku zdarzenia. Kontrola wykazała, że wiadukt jest w dobrym stanie i nadaje się do użytku.

Kierowca Mercedesa został ukarany mandatem karnym w wysokości 1,1 tysiąca złotych za spowodowanie zdarzenia drogowego. Ponadto nałożono na niego 10 punktów karnych, a policjanci zatrzymali dwa dowody rejestracyjne.

Niestety, pech kierowców ciężarówek nie skończył się na tym. Na miejsce wezwany został holownik, który miał za zadanie uwolnić zaklinowanego TIR-a. Jednak drugi kierowca, który przyjechał nowym zestawem, również miał pecha. Podczas manewrowania do przeładunku zahaczył o sygnalizację świetlną i spowodował kolizję. Teraz on również odpowie za spowodowanie kolizji.

Na czas trwania akcji przeładunku ulica Graniczna w Katowicach pozostaje zablokowana, a kierowcy zostają skierowani na objazd ulicą Damrota.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023