Kiedy warto zainwestować w pompę ciepła zamiast tradycyjnego pieca grzewczego?
W dzisiejszych czasach wiele osób posiadających własne nieruchomości zastanawia się, w jaki sposób może nieco zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie w sezonie jesienno-zimowym. Obecnie nowoczesne technologie pozwalają na stosowanie ekologicznych i co najważniejsze – energooszczędnych pomp ciepła. Chcesz wiedzieć, kiedy warto zainwestować w taki sprzęt oraz ile to ostatecznie kosztuje? Sprawdź najważniejsze informacje!
Pompy ciepła w domach jednorodzinnych – kiedy, jak i po co?
Pompy ciepła Katowice to często wyszukiwana w internecie fraza, szczególnie przez mieszkańców tego miasta. Na Śląsku (ale nie tylko) wiele osób szuka zarówno sprzedawców pomp ciepła, jak i firm monterskich, które chętnie realizują usługi montażowe, udzielając jednocześnie gwarancji na wykonaną usługę oraz sprzedane urządzenia grzewcze. Pompę ciepła wraz z montażem warto zamontować np. po kompleksowo przeprowadzonych pracach termomodernizacyjnych budynku lub bezpośrednio w trakcie ich trwania. Dzięki temu dostosujesz wszelkie elementy składowe systemu grzewczego na potrzeby nowoczesnej pompy ciepła.
Sam sposób montażu pompy jest dość prosty. Kiedy wybierzesz jej rodzaj (gruntowa, wodna lub powietrzna), musisz też zamówić niezbędny osprzęt oraz zadbać o odpowiednie jej podłączenie do domowej instalacji grzewczej. Jeśli chodzi o potrzebę montażu pompy ciepła – tutaj chodzi wyłącznie o kwestie komfortu użytkowania budynku mieszkalnego, utrzymanie stałej temperatury wewnątrz pomieszczeń zimą, a także o ograniczenie kosztów związanych z rachunkami za ogrzewanie ciepłej wody użytkowej oraz powierzchni domu.
Pompa ciepła – koszty i zwrot inwestycji
Koszt zakupu samej pompy ciepła to wydatek na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych w zależności od producenta oraz zaawansowania technologicznego danego modelu. Do wydatków związanych z zastosowaniem pomp ciepła warto też doliczyć koszt ich montażu, który spowoduje, że całkowite wydatki mogą przekroczyć nawet 50 tys. złotych. Nie jest to jednak duży wydatek, biorąc pod uwagę oszczędności, jakie na przyszłość może przynieść metoda ogrzewania nieruchomości właśnie pompą ciepła.
Oprócz tego, możesz skorzystać z licznych programów dotacji dla osób inwestujących w ekologiczne źródła ciepła dla swojego domu. W ten sposób zdobędziesz nawet kilkadziesiąt procent dotacji na zakup nowej pompy ciepła, jej montaż, a nawet na dodatkowe źródła energii takie, jak np. panele fotowoltaiczne. Inwestycja w pompę ciepła w zestawie z rekuperacją oraz panelami fotowoltaicznymi zwróci się nawet w ciągu kilku lat użytkowania systemu. Jeśli cenisz sobie wysoki poziom wydajności systemu grzewczego w domu oraz maksymalny poziom bezawaryjności, koniecznie zainwestuj w profesjonalną pompę ciepła wraz z usługą montażową realizowaną przez wykwalifikowane w tej kwestii osoby. Dzięki temu nie tylko ograniczysz wydatki związane z ogrzewaniem, ale też zapewnisz sobie i wszystkim domownikom bezpieczeństwo.
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).