Silesion.PL

serwis informacyjny

Kickboxing: Robert Krasoń wywalczył złoty medal Igrzysk Europejskich

Na zdjęciu Robert Krasoń

Na zdjęciu Robert Krasoń

Po wyczerpującej, ekscytującej i mocnej walce z Hiszpanem Mohammedem Hamdi Hajji, Polak zdobywa pierwsze złoto w historii polskiego kickboxingu podczas III Igrzysk Europejskich. 

Czekaliśmy wszyscy na to złoto, czekaliśmy na świetną walkę i nie zawiedliśmy się. Hala w Myślenicach pękająca w szwach, niosła swoim dopingiem polskiego zawodnika. Z pięciu szans półfinałowych tylko Robert Krasoń wywalczył przepustkę do dzisiejszego finału. Od kiedy zaczał treningi a było to 16 lat temu marzył o takiej chwili. I swoją szansę wykorzystał, świetnie boksując, w tempo omijał ataki i rewelacyjnie utrzymywał koncentrację. To wszystko zaowosowało zwycięstwem. 

Ten medal będzie leżał obok zdjęcia zmarłej mamy – mówił zaraz po walce wzruszony do łez, Robert Krasoń. – To jedna z najważniejszych zdobyczy w moim dorobku, to piękny moment że właśnie mi przyszło wywalczyć pierwszy złoty medal Igrzysk Europejskich dla Polski w kickboxingu

Robert dołożył swoje złoto do czterech medali brązowych – Oskara Sobańskiego, Jakuba Pokusy, Kingi Szlachcic oraz Karoliny Juja. 

To wielki sukces sportowy i organizacyjny, to wspaniały moment dla mnie, bo pamiętam jak zdobywałem pierwszy złoty medal Mistrzostw Świata w 1985 r., dla polskiego kickboxingu – mówił zaraz po walce Piotr Siegoczyński, Prezes Polskiego Związku Kickboxingu. – Wszyscy jesteśmy bardzo dumni z naszych reprezentantów a medal Roberta Krasonia jest wspaniałym podsumowaniem oraz zwieńczeniem naszych przygotowań do Igrzysk Europejskich. Pokazuje to, że kickboxing rozwija się dynamicznie i nie możemy doczekać się  debiutu na Igrzyskach Olimpijskich. 

Tym wspaniałym sucesem kończym zmagania w kickboxingu dodając 5 medali do wszystkich zdobyczy Polaków podczas III Igrzysk Europejskich Kraków Małopolska 2023 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024