Silesion.PL

serwis informacyjny

KGHM Polska Miedź S.A. partnerem projektów Junior Amp Futbol i Futbol Plus

KGHM Polska Miedz S.A. partnerem projektow Junior Amp Futbol

KGHM Polska Miedz S.A. partnerem projektow Junior Amp Futbol

Kolejne wielkie przedsiębiorstwo będzie wspierać dzieci z niepełnosprawnościami. Amp Futbol Polska nawiązał współpracę z KGHM Polska Miedź S.A., które zostało partnerem projektów Junior Amp Futbol i Futbol Plus.

– Wielką dumą napawa mnie zaufanie, jakim obdarzyło nas KGHM. Mając tak potężnego partnera jeszcze szybciej będziemy rozwijali sport dzieci z niepełnosprawnościami i dotrzemy do kolejnych osób, które chciałyby uprawiać piłkę nożną, ale dotąd z różnych względów tego nie robiły – zapowiada Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska. Współpraca będzie trwała przynajmniej do końca 2022 roku.

KGHM Polska Miedź S.A. i Amp Futbol Polska będą współpracowały przy flagowych projektach dla dzieci z niepełnosprawnościami, czyli Futbol Plus i Junior Amp Futbol. Pierwszy z nich jest błyskawicznie rozwijającą się w Polsce inicjatywą, w ramach której na jednym boisku spotykają się dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Pierwsza akademia w Polsce powstała dopiero w 2017 roku, a obecnie w projekcie uczestniczy blisko 200 zawodników z całej Polski, którzy bawią się, trenują i rozwijają pasję pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej oraz regularnie jeżdżą na obozy i turnieje piłkarskie.

Junior Amp Futbol zaś skierowany jest już dla dzieci tylko po amputacjach lub z wrodzonymi wadami kończyn i stanowi nie tylko wstęp do uprawiania ampfutbolu z dorosłymi (choć uczestnicy inicjatywy mają już za sobą debiuty w PZU Amp Futbol Ekstraklasie, a nawet seniorskiej reprezentacji Polski), ale też jest idealną okazją do rozwijania zamiłowania do aktywności fizycznej oraz pozytywnej zmiany wizerunku osób niepełnosprawnych w Polsce. – Cieszę się, że KGHM będzie z nami współpracować przy tak ważnych projektach, które są naszymi oczkami w głowie. Od lat staramy się trafiać przede wszystkim do dzieci i kiedy tylko widzimy ich uśmiechy podczas treningów, uświadamiamy sobie, że warto wytężać wysiłki, które teraz podejmować będziemy wspólnie z nowym partnerem – mówi Mateusz Widłak.

Młodzi sportowcy z niepełnosprawnościami będą więc mieli wsparcie jednego ze światowych liderów branży metalurgicznej, bo KGHM Polska Miedź S.A. jest drugim największym na świecie producentem srebra i przedsiębiorstwem z ponad sześćdziesięcioletnią tradycją. Partnerstwo tak renomowanej instytucji i stabilnej spółki jest kolejnym wielkim krokiem w upowszechnianiu sportu osób niepełnosprawnych w Polsce.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author