Silesion.PL

serwis informacyjny

Kazimierz Górski „Urodziłem się dla piłki” – w TVP 2

Kazimierz Gorski

Kazimierz Gorski

W sobotę o godz. 20:00 w TVP2 z okazji 100. urodzin Kazimierza Górskiego, Telewizja Polska wyemituje galę poświęconą najwybitniejszemu trenowi w historii polskiej piłki nożnej. W wydarzeniu zatytułowanym „Kazimierz Górski. Urodziłem się dla piłki – gala w 100. rocznicę urodzin” wezmą udział przedstawiciele świata sportu, artyści oraz rodzina zmarłego przed 15 laty szkoleniowca.

W programie zobaczymy mniej znane nagrania archiwalne z udziałem Kazimierza Górskiego: odprawy z szatni i wywiady. Zostaną przypomniane jego słynne powiedzonka i anegdoty z jego życia. Wielkiego trenera wspominać będą jego dawni koledzy i podopieczni, najważniejsze nazwiska ówczesnej reprezentacji Polski w piłce nożnej. O tym, jaką osobą był Kazimierz Górski prywatnie opowie także jego syn.

Kazimierz Górski jako pierwszy selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski wywalczył medale Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich. Prowadził również biało-czerwonych podczas słynnego meczu eliminacji do mundialu Anglia-Polska w 1973 roku. W 1974 roku podczas mistrzostw świata w Niemczech reprezentacja pod wodzą Kazimierza Górskiego zajęła trzecie miejsce. W dorobku trenera są też złoty (1972) i srebrny (1976) medale olimpijskie. Kazimierz Górski był następnie trenerem klubów w Grecji i Polsce oraz prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zmarł 23 maja 2006 roku w Warszawie.

źródlo: tvp.info

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024