Silesion.PL

serwis informacyjny

Katowickie Baseny z rekordową frekwencją

Setki tysiecy wejsc do katowickich basenow 2022 2

Setki tysiecy wejsc do katowickich basenow 2022 2

Ponad 2 lata temu oddano do użytku katowickie kryte baseny – Basen Brynów i Basen Burowiec. Ich budowa to efekt umowy z mieszkańcami prezydenta Marcina Krupy, który w 2014 roku zapowiedział rezygnację z dużego aquaparku na rzecz mniejszych basenów. Zainteresowanie użytkowników dowodzi słuszności tej koncepcji – w ciągu dwóch lat obydwa obiekty odnotowały ponad 834 000 wejść.

Baseny posłużyły także najmłodszym katowiczanom do nauki pływania, gdyż prowadzony jest na nich projekt „Jak ryba w wodzie”, którego celem jest to, by każde dziecko kończące szkołę podstawową w Katowicach umiało pływać. Ubiegły miesiąc okazał się rekordowym miesiącem pod względem frekwencji znacznie podnosząc globalną liczbę odwiedzających.

– Budowa basenów była kolejnym krokiem ku temu, by całe rodziny mogły w Katowicach aktywnie spędzać czas. Zdecydowaliśmy o budowie trzech obiektów, zamiast jednego dużego parku wodnego. Dzięki temu rozwiązaniu większość mieszkańców Katowic będzie miała dostępną pływalnię w promieniu pięciu kilometrów. Jesienią powinniśmy uruchomić trzeci z obiektów – basen Zadole, dzięki czemu kolejna grupa mieszkańców zyska basen w pobliżu miejsca zamieszkania – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W lipcu z obu krytych pływalni skorzystało w sumie 54 614 osób, w tym 26 566 posiadaczy Katowickiej Karty Mieszkańca – to w sumie o około 5000 osób więcej niż w czerwcu, który był także jednym z rekordowych miesięcy.

Zbliża się termin otwarcia Basenu Zadole

W ostatnim z planowanych basenów trwają właśnie ostatnie szlify i odbiory. Miasto planuje by obiekt został otwarty na początku jesieni i wszystko wskazuje na to, że tak się stanie. Basen na Zadolu będzie bardzo podobny do istniejących już basenów z Brynowa i Burowca, będzie dysponował jednak czymś czego obie działające już pływalnie nie mają – wykorzystywaną w ciepłe miesiące strefą zewnętrzną. Goście basenu będą mogli wychodzić na znajdujący się obok basenu ogród i tam zażywać słonecznych kąpieli na leżakach i ręcznikach.  Poza strefą relaksu w ogrodzie do projektu basenu na Zadolu wprowadzono dodatkowo poprawki mające jeszcze bardziej usprawnić jego funkcjonowanie. Jak przekonują pracownicy basenów to wynik analiz funkcjonowania obu istniejących już obiektów.

– Jesteśmy właśnie na ostatniej prostej i robimy wszystko, by uruchomić basen w zakładanym terminie. Prace budowlane mają się zakończyć pod koniec sierpnia. Obecnie trwają ostatnie prace rozruchowe wewnątrz i na zewnątrz obiektu. W dalszym etapie nastąpią odbiory budowlane i przekazanie basenu Katowickim Wodociągom  mówi Tomasz Szpyrka, dyrektor Katowickich Basenów.

Udostępnienie obiektu mieszkańcom zaplanowane jest na jesień. Wartość robót budowlanych szacowana jest obecnie na kwotę 32,5 mln zł.

Na zakończenie wakacji tydzień atrakcji

Poza dopinaniem ostatnich spraw na budowie i bieżącą obsługą klientów na basenach planowana jest także kolejna akcja “Wakacyjna Przygoda” tym razem na Burowcu. Katowickie Baseny zapraszają dzieci w ostatnim tygodniu wakacji do zabawy na wodnym torze przeszkód. Atrakcja będzie dostępna codziennie od 22 do 28 sierpnia, a ostatniego dnia dodatkowo przy basenie zorganizowany będzie piknik. Podczas wydarzenia dzieciaki zobaczą pokaz sprzętu strażackiego, wezmą udział w animacjach Bajki Pana Kleksa oraz sprawdzą swoje siły w miasteczku gimnastycznym. Dodatkowo przy basenie staną popularne wśród najmłodszych dmuchańce, a Pan Kleks poprowadzi aquazumbę.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024