Silesion.PL

serwis informacyjny

Katowicki Szlak Beboków nominowany w plebiscycie Cuda Polski 2024 National Geographic Traveler

Nowy Bebok fot. M. Malina

fot. M. Malina

Katowice, a w szczególności Szlak Beboków, zdobyły wyjątkowe wyróżnienie – nominację w prestiżowym plebiscycie “Cuda Polski 2024” organizowanym przez National Geographic Traveler. Głosowanie trwa do 5 czerwca, a swoje głosy można oddawać na stronie www.national-geographic.pl/cuda-polski/2024/slaskie. To świetna okazja, by wspomóc lokalne atrakcje i jednocześnie odkryć piękno mniej znanych, ale równie fascynujących miejsc w Polsce.

Cuda Polski 2024 – Co warto wiedzieć?

Plebiscyt “Cuda Polski 2024” National Geographic Traveler to coroczne wydarzenie, które ma na celu wyłonienie najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych miejsc w Polsce. W tym roku, spośród 48 nominowanych miejsc, zostanie wybranych 16 cudów – po jednym z każdego województwa. Głosujący mogą codziennie oddawać swoje głosy na wybrane miejsca za pomocą przycisku „Głosuj” na stronie National Geographic. Głosowanie trwa od 6 maja do 5 czerwca, a wyniki zostaną ogłoszone 10 czerwca na portalu National Geographic.

Śląskie Nominacje – Wyróżnione Miejsca

W województwie śląskim nominowane są trzy miejsca: Szlak Beboków w Katowicach, Bielsko-Biała oraz Graniczne Meandry Odry.

Szlak Beboków w Katowicach to trasa, która zadebiutowała w tym roku, prowadząc zwiedzających śladami uroczych małych stworków związanych z lokalnym folklorem. Na trasie czeka już ponad 40 figurek bebeków, a ich znalazcy mogą zbierać specjalne stemple, aby na końcu otrzymać odznakę łowcy bebeków. To wyjątkowy sposób na zwiedzanie miasta i jego największych atrakcji, który łączy zabawę z edukacją.

Bielsko-Biała, znana jako „miasto splotów”, jest kreatywną przestrzenią spotkań ludzi i pomysłów. Miasto, będące efektem połączenia dwóch kiedyś odrębnych miejscowości – Bielska i Białej, zachwyca swoją unikalną historią i przepiękną przyrodą. Znane z licznych inicjatyw kulturalnych i artystycznych, Bielsko-Biała przyciąga turystów swoim urokiem i bogatą ofertą spędzania wolnego czasu. Renomowany pisarz Filip Springer określił je jako „najfajniejsze miasto w Polsce”.

Graniczne Meandry Odry to naturalna atrakcja Krainy Górnej Odry, znajdująca się na pierwszym odcinku rzeki tuż przy granicy z Czechami. Ten chroniony obszar leży w rejonie Chałupek oraz ujścia Olzy i zachwyca swoją dziką, nieuregulowaną przyrodą. Malownicze meandry rzeki, otoczone łąkami i lasami, tworzą cenny przyrodniczo teren, który jest idealnym miejscem dla miłośników natury.

Plebiscyt “Cuda Polski 2024” to świetna okazja, aby odkryć te i inne wyjątkowe miejsca w Polsce. Zachęcamy do oddawania głosów i wspierania swoich ulubionych lokalizacji. Każdy głos ma znaczenie, a wyniki plebiscytu z pewnością wpłyną na promocję i rozwój turystyki w nominowanych miejscach.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024